SportIsmét idegenben nyertek

2014. október 26., vasárnap

Ismét idegenben nyertek
Eddig hibátlan a Vásárhelyi Kosársuli az NBI B csoportos kosárlabda bajnokságban. Két rangadó után a harmadik mérkőzésüket nyerték meg szombaton Vejinovicsék. A kék-sárgák ezúttal az Óbudai Kaszások otthonában diadalmaskodtak 92-77-re.

Képünkön Elek András edző, mellette Kelemen Balázs (Fotó: Damó Adrienn)

A hazaiak kezdtek jobban: Mondzinger vitte a prímet, mellette Krasznai és a rutinos Sebők talált be. A másik oldalon már nem ment olyan jól a dobás, de Varga Dániel, Rostás Imre és Vas Péter kosaraival tartotta magát a Kosársuli. Mondzingerrel, aki beszórt egy hármast, és Sebőkkel továbbra sem tudtak mit kezdeni, röviddel a negyed vége előtt 15-8 állt az eredményjelzőn. Ezután azonban a vendégek percei következtek, Nyilas és Kukla pontjaival sikerült fordítani.

Vas nyitotta a pontgyártást a második periódusban. Néhány perccel később pedig a Szerbiából érkezett Kelemen Balázs dobásával már 8 ponttal vezetettek a vásárhelyiek. Az előny növelésében a jól működő védelem mellett kulcsszerepe volt annak, hogy Vargáék uralták a légteret, és az első félidőben tizenhárommal több lepattanót szedtek ellenfelüknél. Czibere és Kelemen (utóbbi briliáns védekezésére az óriási sapkát kapó Krasznai egy jó ideig még biztosan emlékezni fog) segítette társait a félidő végén. Ketten együtt 15 pontot hoztak össze a játékrészben, melynek végén 11 egység volt a különbség a Vásárhely javára.

38-49-nél fordultak a csapatok, az első kosarat rögtön a fiatal Rostás Imre szerezte, Nyilas hozta helyzetbe, aki pár perccel később egy trojkával válaszolt a kék-sárga drukkerek korábbi kedvence, Kováts Róbert kosarára. (44-56) A Vásárhely ennek ellenére nem tudott meglépni, egyre többet hibáztak támadásban. Ezért időt kért dr. Elek András, a rövid pihenő után Nyilas és Czibere rázta meg magát, így viszonylag megnyugtató 54-70-es állásnál várhatták az utolsó felvonást.

Kissé beragadtak ekkor a vásárhelyi kosarasok, három percig nem találtak be, a Kaszások viszont egy utolsó rohamba kezdtek, Sebők és Kováts góljaival faragtak a hátrányukból. Mindkét alakulat gyors tempóban játszott, amiből a vendéglátók jöttek ki jobban 10 alá csökkent a különbség. (63-72) Ezután azonban helyre állt a rend, Kukla, Vejinovics és Rostás pontjai következtek, majd Czibere villogott. A dudaszóig már nem történt érdemi változás, Vas Péterék három meccs után veretlenül várják a november 9-i, hazai összecsapást a Szolnok ellen.

Óbudai Kaszások – Vásárhelyi Kosársuli SE 77-92 (19-21, 19-28, 16-21, 23-22)

Férfi NB I. B Keleti csoport. Budapest, Kaszás Csarnok, 300 néző.

Vezette: Sabáli L. Gergely Cs. Goda L.

Kosársuli: Vejinovics 4, Rostás I. 9, Vas 10, Varga 13, Gruda 2.

Csere: Kelemen 17/3, Kukla 6, Czibere 20/9, Nyilas 11/3, Mócsai -,

Edző: dr. Elek András és Utasi Gábor

Dr. Elek András: Elégedett vagyok. Újra idegenben nyertünk egy igen jó csapat ellen. A nyáron igazolt 19 éves Kelemen Balázsnak külön gratulálok mai ragyogó teljesítményéhez!

Forrás: Vásárhelyi Kosársuli

A fiatalok szerint itthon nem lehet tisztességesen meggazdagodni

Egy felmérés szerint a magyar középiskolások közel 60 százaléka úgy gondolja, hogy hazánkban nem lehet tisztességesen meggazdagodni.

Mégis kell majd a nyelvvizsga

Becsülettel meg kell mondani az érettségi előtt álló gyerekeknek, hogy kapják össze magukat, mert a közepes tudás nem egyetemre való.
Stars Of Hope siker az országos döntőben

Április 6-án Budapesten, az Erzsébet Ligeti Színházban rendezték meg a XXXIII. Országos Ifjúsági és Felnőtt Táncművészeti Fesztivál döntőjét.

Egy idős hódmezővásárhelyi nőt beengedett a lakásába, mivel segített neki a táskái cipelésében.