SportHárom hét múlva bajnokság

2014. szeptember 17., szerda

Három hét múlva bajnokság

Szombaton újabb sikeres edzőmérkőzést játszott az NB I/B-s vásárhelyi kosárlabda csapat, amelyben kiválóan mutatkozott be a 19 éves zentai Kelemen Balázs.

A vendégek is remek védekezésüknek köszönhetően nyertek a Mándity nélkül felálló házigazdák ellen. Bár “csak” felkészülési meccs volt, ez nagyszerű eredmény, hiszen a Sugovica parti együttes az elmúlt szezonban mindkétszer legyőzte a Kosársulit.

A vásárhelyiek kiválóan kezdtek, az első nyolc percben csak 3 kosarat kaptak. Támadásban Vas és Rostás I. igen eredményesek voltak, így 8-21 volt az állás. A negyed vége már kiegyenlítettebb volt, de 11 pontos vásárhelyi előnyt mutatott a tábla.

A második tíz perc a házigazdáké volt, akik a Kosársuli két időkérése és a folyamatos cseréi ellenére sorban dobták a ziccereket betörésből. Ezzel szemben a vásárhelyiek szinte csak távoli dobásokkal kísérleteztek – sikertelenül. A félidő végére így elfogyott az előny, 35-35 volt az állás.

A harmadik negyed eleje kissé szenvedős volt, Vas és Vejinovics kosaraira mindig jött a válasz (44-44). A következő öt percben viszont hatalmasat védekezett a Kosársuli, és a szerzett labdákból sorra pontotokat dobtak Kukláék (44-58).  Különösen Kelemen Balázs villogott, aki 4 perc alatt bevágott 10/6-ot. Az utolsó két perc egálra sikerült, de a 49-62 bíztató volt az utolsó játékrészre.

A negyedik tíz perc eleje és vége a Vásárhelyé volt, Czibere és Varga sorra dobta a kosarakat – a vége pedig 21 pont lett, mivel a hazaiak ebben a játékrészben mindössze 12 pontig jutottak. Utasi Gábor másodedző szerint a védekezés volt a győzelem kulcsa, mivel 3 periódusban sikerült 15 pont alatt tartaniuk az ellenfelet, A támadójátékon azonban még van mit javítani. Hasonlóan vélekedett az összecsapás után a legtöbb pontot szerző Vas Péter is. A szinte minden pozícióban bevethető játékosnak sokkal jobban tetszett a játék képe, mint a békési felkészülési tornán. Ha pedig tovább csiszolják a védekezésüket, és az eddigieknél is jobban begyakorolják támadó repertoárjukat, akkor elérhető lesz a felsőházi rájátszás is.

Bajai Bácska FKE – Vásárhelyi Kosársuli 61-82 (14-25, 21-10, 14-27, 12-20)

Kosársuli: Vejinovics 5/3, ROSTÁS I. 9, VAS 15/3, VARGA 18, Nyilas 4,

csere: KELEMEN 11/6, Czibere 9/9, Kukla 9, Takács –, Rostás G. 2.

edzők: dr. Elek András és Utasi Gábor

dr. Elek András: “Védekezésben csak a második tíz perc nem volt jó, a többi időszakkal elégedettek lehetünk. Sok labdát szereztünk, nehéz volt ellenünk kosarazni. A dobóformán és a támadások szervezettségén még van mit javítani, de van időnk: csak három hét múlva kezdődik a bajnokság.”