SportHárom helyet előre léptek a tabellán

2014. november 10., hétfő

Három helyet előre léptek a tabellán

Az elmúlt fordulóban a HLKC a Makón aratott győzelemmel a tarsolyában várta a Gyula elleni mérkőzést az NBII Dél -Kelet csoport 7. fordulójában, azzal a nem titkolt céllal, hogy újabb győzelmükkel tovább zárkózzanak a középmezőnyhöz.

Szombati ellenfelük tavaly még az NBI/B-ben szerepelt, ebben a szezonban megfiatalított kerettel vágtak neki a küzdelmeknek, de több rutinos, az NBI-et is megjárt játékos is erősítette a gyulai csapatot.

A vásárhelyi lányok jól kezdték a meccset, a félidő derekára 4-5 gólos előnyt szereztek, magabiztosan uralták a játékot. A pihenőre kiharcolt öt-gólos előnyüket (18-13) második félidő derekáig tartották, sőt nagyobb koncentrációval, jobb helyzet és büntető-kihasználással (10/4) akár végleg el is dönthették volna a mérkőzést. Ehelyett azonban kisebb hullámvölgy következett, aminek következtében a gyulaiak az egykor az NBI-ben Vásárhelyen is játszó Ancsin Tímea vezérletével felzárkóztak, sőt ki is egyenlítettek (25-25).

Gaál Adrienn edző ekkor időt kért és “rendet tett a fejekben”, így a HLKC kisebb izgalmak közepette, de magabiztos győzelmet aratott a végig jól küzdő vendégcsapat ellen.

Győzelmükkel három helyet léptek előre a tabellán, és már a hatodik helyen állnak, de a jövő heti Szarvas elleni rangadón kiegyensúlyozottabb teljesítményre lesz szükségük.

NBII Dél-Kelet csoport női felnőtt kézilabda bajnokság 7. forduló

Hódmezővásárhelyi LKC – Gyulai SE 31-28

Balogh Imsi Sportcsarnok – 150 néző
Játékvezetők: Papp T., Tajti G.
Versenybíró: Vörös Bálint
HLKC: KOTHENCZ – HEGYI D. 7, TÓSZEGI 4, NÉMETH 7, Rozmann 4, Krumesz, Miklós Cs: Balogh (k), JUHÁSZ 6, BECSEI 2, Blaskovics 1, Szabó, Fürcht, Bálint, Hegyi V., Sajtos
Edző: Gaál Adrienn

Gaál Adrienn edző: ” A múlt heti makói győzelmünk így ér valamit, hogy a Gyula ellen is tudtunk diadalmaskodni! Ha nem engedünk le a 45. perc körül akkor “hátra dőlhettünk volna” de szeretjük izgalmassá tenni a végjátékot, és pár ősz hajszállal én is boldogabb lettem!”

JUNIOR MÉRKŐZÉS

Hódmezővásárhelyi LKC – Gyulai SE 41-36 (18-14)

Balogh Imsi Sportcsarnok – 100 néző

HLKC: Balogh – Blaskovics 1, Szabó 4, Fürcht 2, Rozmann 5, Bálint 7, Becsei 6, Cs: Bánfi (k), Luczó (k), Klemm 10, Földesi 5, Farkas 1, Kandó, Molnár, Kovács
Edző: Beslin Anikó

Beslin Anikó edző: “Úgy érzem a lendületes kezdésünkkel sikerült meglepnünk a dobogós gyulaiakat. Megérdemelten tartottuk itthon a két pontot!”

VH - HLKC

A Csodalámpa dzsinnje ismét jót tett

Ivett nem tudta mire vélni, hogy mit is szeretne tőle három, számára ismeretlen hölgy. Mikor elmondták neki, hogy kik és miért jöttek, mit hoztak, el sem akarta hinni.
A 100 legjobb hazai gimnázium

A régióból két szegedi gimnázium van a tavalyi tanulmányi és felvételi eredmények, a különböző versenyeken elért helyezések és egyéb adatok felhasználásával rangsorolt százas listán.
Elődeink nyomában - az agrárszakoktatás története

Nagy feladat hárul a Hódmezővásárhelyi Levéltárra az agrárszakoktatás feldolgozásában. Képekkel.
A szezon meccsének is beillő találkozó volt

Kétszeri hosszabbításba torkolló mérkőzést játszott egymással a Vásárhelyi Kosársuli és a Veszprém április 11-én este a Hódtói Sportcsarnokban.