Kultúra, oktatásGolyóálló mellény és testzsír mérés

2014. június 12., csütörtök
 

Tucatnyi helyszín, majdnem ugyanennyi program és elfoglaltság, vagyis a bőség zavara fogadta az általános iskola felsőseit és a gimnazistákat június 11-én délelőtt, a hódmezővásárhelyi Németh László Gimnázium és Általános Iskola, hagyományosnak számító Egészség- és Bűnmegelőzési Napján.

 

Fotók: Gaál Györgyi (VH)

 

 

Láthatóan valamennyi korosztály nagy élvezettel vetette bele magát az egészség- és bűnmegelőzési nap igazán színvonalas és idén is gazdag programjaiba.

A kisebb diákok az udvaron a Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányság munkatársainak asszisztálásával kerékpáros ügyességi versenyen vettek rész. A rendőrség más módon is jelen volt, mert a védőfelszereléseik mellett még a rabosítás egyes fázisait is kipróbálhatták a diákok.

 

Az igazából nagyobbaknak szánt és már hagyományosnak mondható egészségnapon ismét felvonult a prevenciós szűrési lehetőségek teljes skálája, amellyel éltek is a fiatalok, közülük is inkább a gimnazisták. Ismét népszerűnek látszott a testzsír és a vércukormérés. 

A sportcsarnok, nevéhez illően a mozgás népszerűsítésére volt hivatott. A délelőtt folyamán többek között a zumba rejtelmeibe is beavatták a diákokat. Igaz voltak félénkebbek, akik kisebb csoportokban figyelték a táncolókat és egy – egy bátortalan lépést és mozgást próbálgattak. Aki pedig kimozogta magát, annak kóstolóként egészséges alapanyagokból készült szendvics falatokat kínáltak. Mert hát az egészségmegőrzés nem jelenti a kulináris élvezetekről való lemondást.

 

Amire az egyik szakember azt mondta, az elmúlt évtizedekhez képest, rendkívüli módon híznak a gyerekek, ez pedig növeli a cukorbetegség, a szívproblémák kockázatát, ami a fiatalok életminőségére már korán rányomhatja a bélyegét. Azt is hozzátette, a gyerek az uzsonnapénzéből - ha kap - nem biztos hogy gyümölcsöt akar venni, de otthon sem biztos hogy ügyelnek, hogy mennyi szénhidrát van a napi kosztban, főként hogy mindezt a családi költségvetés nagyon is befolyásolja.

 

Így megmarad a kérdés, ha a tanárok, szakemberek mindent meg is tesznek a gyerekek egészséges életmódra neveléséért, kilépve az iskola kapuján vajon mennyire van lehetőség a tanultak szerint élni?  

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Égett egy autó Vásárhelyen

Égett egy autó Vásárhelyen

A tulajdonos elmondása szerint, félórával azt megelőzően parkolt le. Személyi sérülés nem történt.
Újabb aranyéremmel a Kadett VB felé

Újabb aranyéremmel a Kadett VB felé

A magyar válogatott tagjaként, Berei Béla, a hódmezővásárhelyi Máté Taekwondo Sportegyesület versenyzője a Bratislava Openen remekelt.
A tavalyi Őszi Tárlat fődíjasának önálló kiállítása

A tavalyi Őszi Tárlat fődíjasának önálló kiállítása

Művészete klasszikusan modern, illetve korszerűen klasszikus, köszönhetően a középkort idéző aprólékos technikának és az ebből eredő míves megformálásnak.
Merítés a vásárhelyi agrároktatás történetéből

Merítés a vásárhelyi agrároktatás történetéből

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar Fekete Gyula Intézménytörténeti Kutatási Program újabb szimpóziumot tart.
 

És ezt már olvasta?

Olga köszöntötte a vásárhelyieket
Olga köszöntötte a vásárhelyieket Október 11-én hivatalosan is átadták Ölelő Olgát a nagyközönségnek. Jóllehet már hetek óta megkezdődött az érdeklődők „zarándoklása” a Kása-erdőbe.
 
Nyert a Kosársuli az egriek ellen
Nyert a Kosársuli az egriek ellen Október 10-én este az NB I/B Zöld csoportjának 3. fordulójában az Egert fogadta a Vásárhelyi Kosársuli és az előnyét végig őrizve magabiztosan győzött.
 
Bölcsödék, óvodák fejlesztése
Bölcsödék, óvodák fejlesztése Két helyszínen több, mint 40 millió forintos beruházás zárult az Önkormányzati fenntartású bölcsődékben. Óvodai fejlesztések is voltak a nyári szünetben.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 38. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Még szinte el sem indult a fűtési szezon
Még szinte el sem indult a fűtési szezon Máris szénmonoxid veszély miatt vonultak ki a tűzoltók egy vásárhelyi és egy mindszenti családi házhoz. Időben érkeztek, ezúttal szerencsére nem volt áldozat. Hasznos tanácsok.
 
Megnyílt az idei Őszi Tárlat
Megnyílt az idei Őszi Tárlat Október 5-én délben nyílt meg a Magyarország legnagyobb múltra visszatekintő kortárs képzőművészeti seregszemléje, a 71. Vásárhelyi Őszi Tárlat.
 
A Kosársuli nem tudott nyerni Győrben
A Kosársuli nem tudott nyerni Győrben Október 3-án este a Győr vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 2. fordulójában.