SportEzüstérmesek lettek a vásárhelyi junior tőrözői

2024. január 29., hétfő

Ezüstérmesek lettek a vásárhelyi junior tőrözői

A Csomorkány SE junior női tőrözői a dobogó második fokára állhattak a hétvégi Országos Bajnokságon.

Január 27-28-án rendezték meg a 2023/2024-es vívó versenyszezon junior Országos Bajnokságát a fővárosi Ludovika Arénában.

Az első nap az egyéni versenyszámoké volt. A hölgyek mezőnyében Papp Jázmin végzett a legelőkelőbb helyen, versenyét a 9. helyen fejezte be.

Jázmint követte Gyapjas Hanna a 18., illetve Sós Gréti a 31. helyen. Nem jött össze a legjobb 32-be jutás Bíró Pannának (37.) és Csordás Eszternek (47.).

A verseny második napján a csapatversenyekre került sor. A Csomorkány SE csapatát a Bíró Panna, Gyapjas Hanna, Papp Jázmin, Sós Gréta kvartett alkotta. Előző napi eredményeiknek köszönhetően a 6. helyen voltak rangsorolva.

A legjobb 4 közé jutásért a Ludovika SE együttesén sikerült felülkerekedniük 45-42 arányban.

Az elődöntőben a BHSE csapatával néztek szembe a lányok, de fantasztikus vívásuknak köszönhetően itt is sikerrel vették az akadályt. Az eredmény ezúttal 45-40.

A döntőt a Törekvés SE csapatával vívták, de sajnos nem sikerült a bravúr. A döntő eredménye 29-45.

Így végül a Csomorkány SE  junior női tőrözői ezüdtérmesek lettek.

Edzőik: Magyary Ágnes, Kreiss Gábor, Donka Gábor és Papp Medárd

VH

Több száz vásárhelyi diák ismerkedett a Holokauszt történetével

Az egyre idősebb szemtanúk távoznak, az utókor felelőssége egyre nagyobb lesz: történeteiket újra és újra el kell mesélnünk, hogy a borzalom ne ismétlődhessen meg soha többé.

Védekezésben jól működtek, támadásban pedig hozták az extrát

Nagy győzelmet aratott péntek este a Vásárhelyi Kosársuli a Hódtói Sportcsarnokban, így megérkezett a felsőházi rájátszást érő helyek kapujába.
Hézső Ferenc hatalmas életművének kis részéből nyílt kiállítás

Zsúfolásig megtelt a Németh László könyvtár olvasóterme január 25-én délután a megnyitójához kapcsolódó másfél órás beszélgetésen.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024

2024. 15. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Már nincs messze az 5. hely
Már nincs messze az 5. hely A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.

Lelkes amatőrök, profi cuccok
Lelkes amatőrök, profi cuccok Április 27-én délelőtt a Hódmezővásárhelyi Rádió Klub börzét rendezett, amelyre több, mint 100 kiállító érkezett az ország több pontjáról.

Szúnyoggyérítés Vásárhelyen
Szúnyoggyérítés Vásárhelyen Elindult a központi szúnyoggyérítés, amelyet évek óta a katasztrófavédelem irányít, de az önkormányzat is végeztet szúnyogírtást, szükség szerint többször is egy szezonban.

Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.