SportEzt a receptet kell követni a következő meccseken is

2018. január 10., szerda

Ezt a receptet kell követni a következő meccseken is

Óriási küzdelemben szerezte meg az MTK elleni győzelmet a Vásárhelyi Kosársuli. A kék-sárgák a második negyedtől végig uralták a mérkőzést, amelyen Varga és Gajic nyújtott ihletett játékot a végre jól együtt mozgó hazaiak közül.

A kék-sárgák ezzel egy hosszú vereségsorozatnak vetettek véget, ami a szombati, TF Budapest elleni hazai bajnoki előtt bizakodásra adhat okot.

„Győzelem, vagy halál!” – 5 perc elteltével úgy tűnt, hogy ebben a szellemben kezdték a meccset a hazaiak. Ennek köszönhetően gyorsan megléptek, és 15-7-nél időkéréssel próbált ébresztőt fújni Simon Nándor mester. Ez végül jó húzásnak bizonyult, mivel a negyed végére fordítottak a sötét mezesek.

Igen kellemetlen ellenfélnek bizonyultak a fővárosiak, pörgős támadójátékuk mellett szokatlan védekezési szisztémájukkal okoztak fejtörést Vas Péteréknek. Ebben a periódusban Varga volt az, aki az elsőben Gajic: a szerb center 9 pontját követően, a hazai 24-es 17 pontnál járt pontos hármasaival. A Kosársuli a nagyszünetre megőrizte előnyét, így a fordulás előtt 43-39 állt az eredményjelzőn.

A Varga varázslat ezután sem fejeződött be, a védő és a támadópalánk alatt is megvillant a vásárhelyi játékos. Mellette Gajic támadójátéka emelkedett ki, míg a másik oldalon Boinitzer és Bihari nyújtott maradandót. A hazai Molnár szép belépését követően viszont már 10-zel lépett meg a Hódmezővásárhely, ez a különbség a záró játékrészre csak alig csökkent. (64-56)

Izgalmasnak ígérkezett tehát az utolsó etap, ami miatt az első percekben kapkodtak a csapatok, mindez rengeteg hibát és kevés gólt eredményezett. Ebből a rohanásból a Törökbálint jött ki jobban, 68-63-ra zárkóztak föl. Folytatódott az idegőrlő csata, Szabó suhintott egy trojkát, amire Nagy még válaszolt, de Molnár Bence három pontosa után már az MTK kényszerült tanácskozásra az oldalvonal mellett. (80-72) Két minutum volt már csak vissza, amikor újra a Hódmezővásárhely lopott el egy labdát, majd egy hosszú támadás végén az egyedül maradó Vas vitte be a döntő pontokat, a hárompontos vonal mögül célzott hidegvérrel.

Vásárhelyi Kosársuli – MTK Törökbálint 83-72 (20-22, 23-17, 21-17, 19-16)

NBI B csoport, alapszakasz, vezette: Varga, Reisz és Radnóti.
Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 120 néző.

Kosársuli: Szabó 10/3, Bálint -, VARGA 24/9, Vas 11/3, GAJIC 19.
Csere: MOLNÁR 17/3, Horváth -, Béres 2, Kun -, Rostás -.
Edző: Utasi Gábor

MTK: Jakab 6, Máriás 2, BOINITZER 16/3, Bihari 14, Nagy Sz. 10/6.
Csere: Mohay 10, Bognár 14/12, Dobos -, .
Edző: Simon Nándor

Utasi Gábor: „Nagyon örülök, hogy végre újra győztünk, szüksége volt rá a csapatnak. Az alapvető különbség az eddigi meccsekhez képest a 72 kapott pont volt. Ezt a receptet kell követnünk a következő meccseken is. Gratulálok a győzelemhez a csapatomnak!”

Forrás: Kosársuli

Két nap alatt kétezernél több aláírás gyűlt össze

Az időközi polgármester-választás Fidesz-KDNP közös jelöltje, Hegedűs Zoltán alpolgármester leadta a jelöléshez szükséges számú aláírásokat.
Nem indít polgármester-jelöltet a Jobbik

Indoklásuk szerint a helyhatósági választásnak a hódmezővásárhelyi emberek életéről kell, hogy szóljon, nem a pártok kampány-csatazajáról.
A 26. szimpózium beszámoló kiállítása

Évezredek művészeti öröksége találkozik a legmodernebb ipari technológiákkal. A Vásárhelyi Kerámiaszimpózium alkotásaiból nyílik kiállítás az Alföldi Galériában
Nem szakadt meg a győzelmi sorozat

Az NB I/B Zöld csoportjának 22. fordulójában, március 2-án Egerben, az Eszterházy SC vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli.

A Föld kis vásárhelyi bajnokai
A Föld kis vásárhelyi bajnokai Az EON által a 'Föld bajnokai' címmel hirdetett pályázat egyik győztese a Hódmezővásárhely Egyesített Óvoda Oldalkosár utcai Tagintézménye.

A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen
A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen A 3 napos döntőt Dél Alföld egyik legjelentősebb agrárképző intézménye, a Gregus Máté Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola rendezi.

Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával
Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával A személyes visszaemlékezések feltárására és megőrzésére indul kezdeményezés Hódmezővásárhelyen az oral-history, az elbeszélt történelem módszerével

A húsvéti nagyhét közepén járunk
A húsvéti nagyhét közepén járunk 400-ban ünnepi menetben vonultak a hívek pálmaágakat lengetve az Olajfák hegyéről Jeruzsálembe. Március 24-én, a Virágvasárnappal kezdődött a nagyhét.

Kampánystart
Kampánystart Bejelentette indulását a Helyi önkormányzati választásokon Kovács Pál. Programját 73 pontban foglalja össze.

Idén is remekeltek a Máté taekwondosok
Idén is remekeltek a Máté taekwondosok Mogyoród adott otthont a 2024-es Diákbajnokságnak, amelyen  27 egyesület 340 versenyzővel vett részt.

A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perces olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!