2017. április 9., vasárnap

Ez a győzelem már nagyon kellett!

A HLKC Felnőtt Női válogatottja egyei riválisukat, a Kézilabda Szeged SE csapatát fogadta az NBI/B szombati fordulójában.

Fotó: Blaskovics Tibor

Legutóbbi, Balmazújvárosban elszenvedett vereségük után a vásárhelyieket fűtötte a bizonyítási vágy, így csak a győzelmet tekinthették elfogadható eredménynek.

A beszámoló szerint lendületesen kezdte a mérkőzést mindkét csapat, csúsztak ugyan hibák a játékba, de egyértelműnek tűnt, hogy nyílt-sisakos, kemény csata várható. Az első félidőben kialakult adok-kapokból a szünetre a HLKC jött ki jól, főként Ilyés ellenállhatatlan lövőformájának köszönhetően 2 gólos előnnyel vonultak pihenőre.

A második félidő sem okozott csalódást a mérkőzésre kilátogató közel kétszáz nézőnek, folytatódott a kemény és olykor élvezetes összecsapás. Lényeges változást hozott Aradi beszállása a kapukba, a szegediek szűk 10 percig képtelenek voltak túljárni az eszén. A HLKC viszont termelte a gólokat, és rövid idő alatt 6 gólosra növelték az előnyüket. A KSZSE Mézes gólerős játékának köszönhetően még zárkózni próbált, de a végjátékban már nem kapott esélyt a vendégcsapat.

NBI/B Keleti csoport
Női felnőtt kézilabda bajnokság – 21. forduló
Április 8., 17.00, Balogh Imsi Spot Aréna

Hódmezővásárhelyi LKC – Kézilabda Szeged SE 29-25 (14-12)

Játékvezetők: Rontó Ádám, Szanyi Péter
Versenybírók: Gyuris László, Vörös Bálint
HLKC: Ádász – Szűcs 4, Ilyés 10, Markos 1, Nagy 2, Török 4, Fazekas 1, Cs: Aradi (k), Balogh Vivien (k) Balogh Vanessza, Kandó, Földesi, Becsei 5, Klemm 2, Blaskovics, Horváth

Bartók Csaba vezetőedző: “Végre megszereztük az első tavaszi hazai győzelmünket, ehhez gratulálok a csapatnak. A mérkőzés első felében sok technikai hiba és labdaeladás csúszott a játékunkba. Ennek a visszaszorításával átvettük a meccs irányítását, és előnyünket a meccs végéig fokozatosan növeltük. A mérkőzésnek külön pikantériát adott a tavaszi átigazolási szezonban történt játékos-mozgás a két csapat között, ezek a játékosok mind a két oldalon extra teljesítményt nyújtottak. Két ponttal előrébb vagyunk, küzdünk tovább!”

Junior mérkőzés
Hódmezővásárhelyi LKC – Kézilabda Szeged SE 49-24 (26-13)

Játékvezetők: Körmendi Péter, Molnár János
HLKC: Áncsán – Sajtos 7, Szabó 2, Földesi 4, Blaskovics 3, Bálint 6, Becsei 7, Cs: Balogh (k), Kandó 1, Kis 4, Klemm 5, Szöllősi 5, Balog 3, Besenyi 1, Molnár 1

Kis Márk vezetőedző: ” Úgy érzem ebben az arányban is megérdemelt a győzelmünk. Felszabadult, jó játékot nyújtott ma a csapat. Örülök, hogy minden nevezett játékos lőtt góllal járult hozzá a sikerhez!”

Egy hét szünet következik a bajnokságban, majd április 22.-én Budapesten a Szent István SE vendégeként lép pályára a HLKC.

VH-HLKC

Éremgyűjtés Mariborban

7 ország 26 klubjának közel ötszáz úszója állt fel a rajtkőre április 8-án Mariborban, a Nemzetközi Tavaszi Úszóversenyen. Eredményekkel!
Reformáció Emlékév vetélkedővel

A diákok számára egy izgalmas országos vetélkedőt rendeztek, amelyen 11 vásárhelyi csapat vett részt. Április 10-én kiderül kik jutottak tovább.
Vásárhelyi lett idén az Év tűzoltója

Április 26-án az Országos Rendőr-főkapitányság székházában a rendőrség és a tűzoltók  védőszentjének napjáról.

Április 21-én este a Dunaharaszti otthonában lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport 5-8. helyéért zajló küzdelmeinek első meccsén.