SportÉrtékes győzelem a Hódtóiban

2014. április 28., hétfő

Értékes győzelem a Hódtóiban

A vásárhelyi NB I/B-s felnőtt csapat 18. győzelmét szerezte meg a 2013/14-s bajnokságban. Nyilasék főleg az első három negyed kiváló védekezésének köszönhették, hogy ezúttal is nyertek. Az utolsó percekben felzárkózott ugyan a Sopron KC, de izgalmas végjátékban sikerült három pontot megtartani az addigi jelentős előnyből.

Fotó: Berei Béla (VH)

Az első negyed fej-fej melletti küzdelmet hozott, amelyben inkább a vendégeknél volt az előny (11-12). A negyed második részében remek négy percet produkált a Kosársuli, nem kaptak kosarat, így 20-12-re elhúztak, de az utolsó percben a soproniak irányítója egy tripla-duplával három pontra lefaragta a vásárhelyi előnyt (20-17).

A második tíz percben a rendkívül fiatal, de jó alkatú, tehetséges fiatalokból álló vendégek képtelenek voltak boldogulni a remekül védekező és támadásait jó százalékkal értékesítő hazaiak ellen akik - Kukla és Vas Péter kosaraival - már a 16. percben tíz ponttal vezettek (34-24). Vejinovics pontjaival ez az előny a nagyszünetre 14 lett (40-26).

A harmadik negyedben folytatódott a Kosársuli remek védekezése és az negyed első felében még a támadásban sem volt gond. Varga és Vejinovics villogott, aminek köszönhetően 21 pontra nőtt a hazaiak előnye (25. perc: 49-28). A folytatásban azonban támadásban már erősen akadozott a gépezet, amelyet jól mutat, hogy öt perc alatt mindössze hat pontot értek el a vendéglátók, de ekkor még a soproniak sem jeleskedtek (30. perc: 55-36).

Mindkét oldalon sok hibával játszottak a csapatok, a hazaiak szerencséje, hogy a frissen beállt Grezsa Bence 8 pontjával tartották a különbséget (35. perc: 61-44). A magabiztos győzelem helyett azonban egy izgalmas végjáték következett. A hazaiak képtelenek volt kosarat dobni a magas soproni zóna ellen. A vendégek edzője, az egykori szövetségi kapitány, a “körmendi kosárlabdapápa” Patonay Imre fiai szinte szárnyaltak: 14 pontot dobtak zsinórban. 61-58 lett az eredmény, de szerencsére Vas Péter két kosara után (66-59) már csak lassítani kellett a játékot.

A Kosársuli a mérkőzés egészét nézve simán hozta a kötelezőt - és biztosan vezeti a 9-16. helyért folyó rájátszás mezőnyét. Következő hazai meccs a másik soproni csapat, a SMAFC ellen következik - május 3.-án szombaton 18.00 órakor.

EnterHód Vásárhelyi Kosársuli – Sopron KC-Sportiskola 66-63 (20-17, 20-9, 15-10, 11-27)

NB I/B-s férfi kosárlabda mérkőzés

Hódmezővásárhely, 300 néző. Vezette: Gelencsér Gy., Praksch P., Vadász Cs.

Vásárhely: VEJINOVICS 8, Czibere 5/3, VAS 15/3, VARGA 8, Gruda 7.

Csere: Kukla 7/3, Nyilas 4, Mócsai 2, Rostás I. 2, GREZSA B. 8, Rostás G.

Edzők: dr. Elek András, Utasi Gábor.

dr. Elek András: “Óriási eredménynek tartom, hogy 36 kapott ponttal levédekeztük az első három negyedet, ezért is döbbenetes, hogy az utolsó játékrészben 27 pontot kaptunk. Ezúttal is hallatlanul gyengén dobtunk kintről, pedig kiváló kezű bedobóink vannak. A győzelmünk nagyon értékes, mert nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy ellenfelünk igen jó csapat. Nyugaton ugyanúgy az ötödik helyen zárta az alapszakaszt, mint mi keleten, ráadásul ez a gárda nyerte idén az NB I/A U23-as bajnokságát.”

Forrás: EnterHód Vásárhelyi Kosársuli

Négyes döntőbe jutott a Pick Szeged

Bejutott a férfi kézilabda EHF Kupa négyes döntőjébe a Pick Szeged, miután vasárnap, hazai pályán legyőzte a portugál Sporting CP csapatát. Képekkel!
Táncos lábak randevúja Székkutason

Egy kis kínos közjáték zavarta meg a konferálást, de ez semmit sem vont le a jókedvű, vidám színes, közel egyórás táncforgatag értékéből. Képekkel!
Új pályázatot kell kiírni a vásárhelyi buszközlekedésre

Januárban döntöttek, hogy közbeszerzési eljárást írnak ki a szolgáltatás ellátására, valami miatt csak március 19-én tették közzé, kéthetes beadási határidővel.

A Veszprém remek csapatmunkával, demoralizáló triplákkal és szoros védekezéssel hasonló módon lerohanta a kezdés után a Vásárhelyi Kosársulit.

Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik
Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik Sokan a krémektől várják a csodát, pedig a bőr mégiscsak belülről épül: sejtjei a véráramon keresztül kapják a szükséges anyagokat, tehát szoros kapcsolatban van a vér- és nyirokkeringéssel, a belső szervekkel, az idegrendszerrel.