SportErőlködés nélküli győzelem

2015. november 23., hétfő

Erőlködés nélküli győzelem

A vásárhelyi kézilabdás lányok Abonyban léptek pályára vasárnap az NBII Dél-Kelet csoport 9. fordulójában. A két csapat tabellán elfoglalt helyezése alapján számukra csak a győzelem és két pont megszerzése lehetett a cél.

A várakozásoknak megfelelően a HLKC az első perctől kezdve dominált a mérkőzésen, határozott védekezésük és hatékony támadójátékuk eredményeként már a tizedik percre tetemes előnybe kerültek (2-8).

Különösebb erőlködés nélkül tovább nőtt a különbség a két csapat között, főként a vásárhelyi csapat szélsői jeleskedtek a gólszerzésben lerohanásokból, a félidei eredmény jól tükrözte az erőviszonyokat (9-20).

A második játékrészben is tovább tartott a lendület, sőt a 37. percben egy 8-0 rohammal végleg eldöntötték a találkozót. Innentől Gaál Adrienn edző folyamatos cserékkel minden játékosnak lehetőséget adott, a meccset szinte a junior sorukkal fejezték be, de a hazaiak így sem tudtak “lőtávolon belülre” kerülni.

Abony KC – Hódmezővásárhelyi LKC 23-40 (9-20)

HLKC: Kothencz – Sajtos 9, Tószegi 4, Sebők 3, Németh 2, Kónya 5, Sebestény 5, Cs: Balogh (k), Kránitz 4, Földesi, Blaskovics, Klemm 3, Kecskeméti, Szőke 1, Kandó 3, Becsei 1

Gaál Adrienn edző: “A két pontért utaztunk Abonyba, ennek megfelelően végig nyomás alatt tartottuk a hazaiakat, sikerünk egy percig sem forgott veszélyben. Örülök, hogy minden játékosom, így tehetséges juniorjaink is hozzá tudtak járulni a sikerhez!”

Junior mérkőzés:

Abony KC – Hódmezővásárhelyi LKC 22-36 (10-18)

HLKC: Balogh – Bálint 4, Blaskovics 6, Klemm 7, Földesi 3, Sajtos 2, Becsei 2, Cs: Kalmár (k), Kónya, Kránitz 3, Molnár 1, Mérai 4, Besenyi 1, Balog, Kandó 2, Szöllősi 1

Kis Márk edző: “A mérkőzést végig kézben tartottuk, és magabiztosan nyertünk 14 góllal. Mindenki játéklehetőséget kapott, pozitívum, hogy a fiatalok is jól szálltak be a meccsbe.”

A következő fordulóban a kilencedik helyen álló Gyomaendrőd csapata látogat a Balogh Imsibe.

Félszáz résztvevő a sakk emlékversenyen

November 21-én Hódmezővásárhelyen a Nyugdíjas Lakópark különtermében rendezték a 24. Ifjú Tóth Antal Sakk Emlékverseny. Eredményekkel és képekkel!
Illegális bevándorlók Románia felől?

Lázár János: A szerb-magyar határtól a Marossal párhuzamosan már elkezdődött az előkészítő munka. Meg fogjuk védeni Makó térségét az illegális bevándorlóktól.
Mestervizsga vásárhelyi résztvevővel

Budapesten rendezte meg a Magyar ITF Taekwon-do Szövetség a Központi Edzőteremben, az idei mestervizsgákat.
A húsvéti nagyhét közepén járunk

400-ban ünnepi menetben vonultak a hívek pálmaágakat lengetve az Olajfák hegyéről Jeruzsálembe. Március 24-én, a Virágvasárnappal kezdődött a nagyhét.

Kosarakban gazdag meccs volt
Kosarakban gazdag meccs volt Április 21-én este a Dunaharaszti otthonában lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport 5-8. helyéért zajló küzdelmeinek első meccsén.

Majális 2024
Majális 2024 Kétnapos program a Népkertben. Városkártyával egy alkalommal ingyen sör/virsli a felnőtteknek, ingyen vattacukor és ugrálóvár a gyerekeknek.Részletes pr ogram.

A Stars Of Hope újabb országos sikere
A Stars Of Hope újabb országos sikere Április 20-án Budapesten, az Erzsébet Ligeti Színházban rendezték meg a XXXIII. Junior Táncművészeti Fesztivál döntőjét.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 14. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit
Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit Átadták a XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítói részére meghirdetett elismeréseket. A háromnapos rendezvényen 220 kiállító lesz.

Április 16. - A holokauszt magyar áldozatainak emléknapja

A vásárhelyi zsinagóga órája mind a mai napig azt az időpontot, 10 óra 10 percet mutatja, amikor 1944. június 16-án elhurcoltak a városból 737 zsidó polgárt.