SportElvesztették hazai veretlenségüket

2015. március 1., vasárnap

Elvesztették hazai veretlenségüket

A Vásárhelyi Kosársuli az előző fordulóban a Debrecen ellen diadalmaskodó TF-Budapest ellen szenvedtek vereséget.

Agresszív védekezéssel kezdett a TF, így a meccs elején nekik állt a zászló, olyannyira, hogy négy perc után 4-10 állt az eredményjelzőn. A helyzetet nehezítette, hogy a sérült Czibere nélkül felálló hazaiaknak nem ment túl jól a dobás, sokáig csak Varga és Mócsai talált be. A negyed végén Gruda csatlakozott hozzájuk, de ez csak arra volt elég, hogy tartsák a lépést ellenfelükkel.

14-18-nál kezdődött a második negyed, a vendégek centere, Béres dobott egyet távolról, amit csapattársa Debreceni Dániel toldott meg egy közelivel. A Vásárhely továbbra sem tudott talpra állni, Buzás triplája után már 11 pont volt az előnyük, amiből Vejinovicsék négyet dolgoztak le a félidőre.

Rostás Imre dobott egy szép középtávolit a harmadik periódus legelején, és végre Vas is betalált. (35-37) Ezután a fővárosiak percei következtek, a kék-sárgák csak nehezen tudtak kosarat szerezni, Béres ziccerével már ismét 8 pontra duzzadt a Vásárhely hátránya. A budapesti együttes továbbra sem engedett, így megtartották előnyüket a zárójátékrészre.

Vásárhelyi szemszögből nem indult jól az utolsó 10 perc, Beák Nyilas faultja után a bónusz büntetőt értékesítve vitte közelebb társait a győzelemhez. Vas Péter trojkával ébresztgette csapattársait. (44-50) Egyre feszültebb lett a találkozó, de a kék-sárgák nem tudtak mit kezdeni a triplavonal mögül jól célzó fiatal Buzással és a palánk alatt fontos gólokat szállító Béressel. Négy perccel a vége előtt 50-57 volt az állás, amikor Buzás negyedik hárompontosát szórta be. Egészpályás letámadásra állt át ekkor a Hódmezővásárhely, ám ez csak az eredmény kozmetikázására volt elég. A Kosársuli ezzel elszenvedte harmadik vereségét az NBI B csoportban.

Vásárhelyi Kosársuli SE – Tehetséges Fiatalok-Budapest 58-67 (14-18, 14-17, 11-10, 19-22)

NBI/B csoport 17. forduló, Hódmezővásárhely Hódtói Sportcsarnok, 500 néző.
Vezette: Varga Z., Balogh Gy. és Bács Cs.
Kosársuli: Vejinovics 6, Rostás I. 10, Vas 11/6, Nyilas 6, VARGA 12.
Csere: MÓCSAI 7, Gruda 6, Kelemen -, Rostás G. -, Genal -.
Edző: dr. Elek András és Utasi Gábor

Dr. Elek András: „Sajnos ellenfelünk jobban akarta a győzelmet és jobban is védekezett.”

Vas Péterék jövő héten a Budafok otthonában javíthatnak az NBI/B csoportos bajnokságban.

Forrás: Vásárhelyi Kosársuli

Az egyik elköltözött a másik fejleszt

Átrendeződik Vásárhely textilipara. A Hódmezővásárhelyi Ipari Parkban az egyik vállalat erősít, a másik befejezte tevékenységét.
Épül az irattár

Hódmezővásárhelyen megkezdték az egykori zeneiskola patinás épületébe költöző Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal leendő irattárának alapozását.

2024. 15. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Már több, mint félszáz fellépő ismert az idei nyárzáró buli előadói közül. Ne feledjük: augusztus 28-31, Szegedi Partfürdő.

Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.