SportEgy gólon múlott

2015. április 7., kedd

Egy gólon múlott

A HLKC a Békéscsaba elleni bravúros győzelem után Gyulára látogatott az NBII Dél-Kelet csoport előrehozott mérkőzésére. Nem számítottak könnyű mérkőzésre az egyre jobb formába lendülő gyulaiak ellen, de egyértelmű győzelmi esélyekkel léptek pályára.

Lassan, komótosan indult a mérkőzés, semmi jel nem utalt arra, hogy a kilátogató nézők a végletek mérkőzésének lesznek tanúi. A félidő derekáig fej-fej mellett haladt a két csapat, ekkor azonban a gyulaiak elléptek 3 góllal (15. perc 9-6). Láthatóan porszem kerül a vásárhelyiek csapatjátékába, támadás befejezéseikbe rengeteg hiba csúszott, védekezésük pedig átjáróházként működött. Ennek eredményeként, főként a rutinos Ancsin góljaival a félidőre  a hazaiak 5 gólos előnybe kerültek.

A második játékrész elején hiába várták, hogy a HLKC “elkapja a fonalat”, további bosszantó hibák és dekoncentráltság uralkodott rajtuk. Hiába próbált bármin változtatni a kispadról Gaál Adrienn edző, a mérkőzés 40. percben már 10 gólosra nőtt  a hazaiak előnye (24-14), már-már a kiütéses vereség réme fenyegetett. Aztán egy védekezés-váltás és egy-két csere hatására némileg megváltozott a játék képe. Tószegi, Németh és a játékba jól beszálló Szabó Patrícia góljaival lassan elkezdték lefaragni a hátrányukat, ami szemlátomást megzavarta az addig magabiztosan játszó hazaiakat. Hatalmas hajrába kezdtek a vásárhelyi lányok, az utolsó 10 percet szinte extázisban játszották végig és egy ritkán látható végjátékkal megfordították az eredményt.

A mérkőzés tanúsága kettős, hiszen a csapat ereje egyértelműen megmutatkozott egy reménytelennek tűnő helyzetben, másrészt viszont több kérdést is felvet a mérkőzés első 40 percében mutatott játék.
Győzelmükkel pontszámban beérték a bajnoki dobogón harmadik helyezett Szarvasi NKK csapatát, nagyon fontos lesz a következő fordulóban mérkőzése.  A Marosmenti NKSE gárdáját fogadják a vásárhelyiek.

NBII Dél-Kelet csoport női felnőtt kézilabda bajnokság

Gyulai SE – Hódmezővásárhelyi LKC 30-31 (18-13)

Jv: Bíró Ádám, Herbák Tamás
Versenybíró: Nagy Ferenc

HLKC: Kothencz – Hegyi 6, Tószegi 7, Németh 8, Szőke 1, Rozmann 2, Becsei 3, Cs: Balogh (k), Krumesz, Szabó 4, Sajtos, Kecskeméti, Kandó, Fürcht
Edző: Gaál Adrienn

Gaál Adrienn edző: “Az első 40 perc katasztrófa volt. Lassan és körülményesen játszottunk. A félidei 5 gólos hátrányunkat a második játékrészben csak növelni tudtuk 10 gólra. Ezután nyitott védekezésre váltottunk, sikerült labdát szerezni és gyors gólokat lőni. Szerencsére még időben észbe kaptak a lányok és hatalmas csapatmunkával a 2 pontot begyűjtöttük.”

Junior mérkőzés
A közvetlen élmezőnyt üldöző két csapat mérkőzött meg egymással, ahol sajnos a gyenge védekezés miatt maradt alul a HLKC Junior csapata. Hiába lőttek idegenben 35 gólt, ez sem volt elég a győzelemhez.

NBII Dél-Kelet csoport női junior kézilabda bajnokság
Gyula, 100 néző
Gyulai SE – Hódmezővásárhelyi LKC 38-35 (18-19)

HLKC: Balogh (k), Bánfi (k), Földesi 1, Kandó 6, Szabó 5, Blaskovics 1, Molnár K., sajtos 3, Klemm 13, Molnár S. 1, Bálint, Becsei 1, Fürcht 4
Edző: Beslin Anikó

Beslin Anikó edző: “Védekezésben sajnos nagyon gyenge teljesítményt nyújtogatunk, és egy két játékos egyéni produkciója is elmaradt a szokásostól.”

VH-HLKC

Elindult a tájfutók szezonja is

A versenyen a Hódmezővásárhelyi Tájékozódási Futó Club szenior tagjai értek el szép eredményeket, közte három dobogós helyezést.
Tavaszi kullancsinvázió: nem csak az állat, az ember is veszélyben van!

A baktérium okozta betegségről, a Lyme-kórról - Lyme borreliosisról -  az utóbbi időben sokat hallunk, mivel az ország egész területén előfordul.

Átadták a XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítói részére meghirdetett elismeréseket. A háromnapos rendezvényen 220 kiállító lesz.

2024. 14. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik
Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik Sokan a krémektől várják a csodát, pedig a bőr mégiscsak belülről épül: sejtjei a véráramon keresztül kapják a szükséges anyagokat, tehát szoros kapcsolatban van a vér- és nyirokkeringéssel, a belső szervekkel, az idegrendszerrel.

A szezon meccsének is beillő találkozó volt
A szezon meccsének is beillő találkozó volt Kétszeri hosszabbításba torkolló mérkőzést játszott egymással a Vásárhelyi Kosársuli és a Veszprém április 11-én este a Hódtói Sportcsarnokban.