SportBúcsú a bajnokságtól

2018. május 6., vasárnap

Búcsú a bajnokságtól

Bár a harmadik negyed végéig jól tartotta magát a Vásárhelyi Kosársuli, nem sikerült győzni a Győr otthonában. A dunántúliak 9 pontos előnnyel várhatják az NBI B piros csoportjának 13. helyéért zajló párharc visszavágóját.

Az első 10 percben nagyon közel voltak egymáshoz a csapatok. Ennek megfelelően nem igazán sikerült egyik gárdának sem elszakadnia a másiktól. A kiegyenlített erőviszonyokat jól tükrözte, hogy a negyed végén 25-25- állt az eredményjelzőn. A győrieknél Domsitz, míg a vendégeknél meglepetésre a fiatal Domján, valamint a rutinos Szabó dominált.

A következő játékrész eleje az előző forgatókönyve alapján íródott: a Kosársuli pár pontos előnyre tett szert. A beálló Molnár és Vas pontjaival már 38-35-re vezetett Czuprák László legénysége. Pár percre rá újítottak a dunántúliak, akik 1 egységre loholtak riválisaiktól, de a nagyszünetre Gajic és Szabó eredményes produkciójával megint nőtt a távolság. (41-48)

Az ezután következő két játékrészben minden megfordult, mivel ez a 20 perc már a Győrről szólt. A harmadik periódusban az előzőben gyűjtöttel hajszálra megegyező pontot zsákmányolt a két együttes, igaz fordított sorrendben. Ebben Rujáknak és a feléledő Pusztának volt oroszlánrésze. A Csongrád megyeieknél nem volt ennyire rózsás a helyzet, Szabó mellé senki nem tudott vezérré előlépni.

Az utolsó negyedet ismét a Győr-Moson-Sopron megyei alakulat uralta. A Hódmezővásárhelynek nem ment a dobás, néha mintha bedeszkázták volna a gyűrűt. Ennek meg lett a böjtje, Pusztáék ugyanis nem lazítottak a nyomáson, és végül 9 pontos előnyre szert téve nyerték meg a párharc első meccsét.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Vásárhelyi Kosársuli 91-82 (25-25, 16-23, 23-16, 27-18)

NBI B csoport, rájátszás a 13. helyért, vezette: Szilágyi Bálint, Horváth Csongor Béla, Győrfy Ruben.
Győr, Széchenyi István Egyetemi Csarnok, 20 néző.

Győr: RUJÁK 13, PUSZTA 20/13, Gáll 11/9, Horváth 3, Nárai 13.
Csere: Csaba 10/3, DOMSITZ 19, Nagy 2, Geiger -.
Edző: Bukics Zsolt

Kosársuli: SZABÓ 20/3, Bálint 8, Béres 7, Vas 11/6, GAJIC 15/3.
Csere: Molnár 12, Domján 7, Varga -, Pavlovic 2, Rostás -.
Edző: Czuprák László

Czuprák László: ”Az első három negyedben még partiban voltunk, az utolsóban azonban nem mertek vállalni a srácok. Ráadásul ellenfelünk távolról elég jól célzott. A 9 pontos hátrány nem ledolgozhatatlan, egy hét múlva fordítani akarunk.”

A Vásárhelyi Kosársuli május 12-én a Hódtói Sportcsarnokban a Győr elleni visszavágóval búcsúzik a bajnokságtól.

Forrás: Kosársuli
VH

A legjobb mezőgazdasági technikusokat a Gregusban képzik

A legjobb mezőgazdasági technikusokat a...

Az iskola történetében először fordult elő, hogy az országos döntő mindhárom dobogós...
Táskalopás hepienddel

Készpénzt, személyes iratokat, mobiltelefont lopott egy 67 éves helybeli férfi az egyik...

Együtt gondolkodás és alkotás
Együtt gondolkodás és alkotás A vásárhelyi Kerámia Szimpózium nyílt napján kiállítással emlékeztek meg Hódmezővásárhely és francia testvérvárosa, Vallauris fél évszázados együttműködéséről. Képekkel.

Lendületben a vásárhelyi Kosársuli
Lendületben a vásárhelyi Kosársuli A fantasztikus salgótarjáni bajnoki rajtot követően szerdán Tiszaújvárosban az NB I/B -ben a koncentrált támadójáték és a nagyszerű küzdés eredményt hozott.

Múltidézés a háborús levelezőlapok által
Múltidézés a háborús levelezőlapok által A hódmezővásárhelyi származású Benyhe Zsuzsanna nagyapjának, Héjja Imre, és két bátyjának a levelezését mutatta be.

Változások várhatók 2020 után
Változások várhatók 2020 után Az Agrárkamara a gazdaságonként igényelhető támogatások összegének maximalizálását csak a területalapú alaptámogatásnál tartja elfogadhatónak.

CD készül a Református Ótemplomban
CD készül a Református Ótemplomban Készül a Helyőrségi Zenekar első CD-je, orgonaművész, operaénekes és a Liszt Ferenc Ének-Zenei Általános Iskola kórusa közreműködésével.