SportAlaposan meg kellett dolgozni a két pontért

2019. március 18., hétfő

Alaposan meg kellett dolgozni a két pontért

Kelebiára utazott március 17-én a HLKC Felnőtt Női csapata. A csoport újonca, a Bácsalmás ellen léptek pályára az NBII hétvégi fordulójában.

Beszámolójuk szerint, annak tudatában készültek a mérkőzésre, hogy a középmezőnyben tanyázó bácsalmásiak hazai pályán mindenkit alaposan megizzasztanak, a Gyula és KSZSE kivételével eddig az összes vendégcsapat elvérzett náluk.

Nem várt tehát könnyű mérkőzés a lányokra, amit a mérkőzés összképe igazolt is. Ugyan folyamatosan előnyben volta a vásárhelyiek, de az első félidőben végig nyakukban érezhettük vendéglátóik leheletét. Szívósan tapadtak a HLKC-ra, igaz ehhez az is kellett, hogy a szokottnál több hibát vétettek támadásban. A játékrész végén 3 gólos előnyt adtak le, így minimális fórral (14-15) fordultak.

Vezetőedzőjük mérkőzés előtti jóslata (“A védekezés lesz a döntő”) a második félidőben szerencsére ezúttal is bevált, hiszen jelentősen feljavultak ebben a játékelemben. Egyre kevesebb területet és levegőt engedtek a hazaiaknak, így a félidő derekától “nyílni kezdett az olló”.

A hajrára kialakult 6 gólos előny reális, de alaposan meg kellett dolgozni a két pontért a jól küzdő hazaiak ellen.

Bácsalmási PVSE – Hódmezővásárhelyi LKC 23-29 (14-15)

NBII Dél-keleti csoport női felnőtt bajnokság 16. forduló
Kelebia, 2019.03.17. – 100 néző

Játékvezetők: Kovácsik Gábor, Polgár Csaba
Versenybíró: Fogl Ferenc

HLKC: Ádász – Török 2, Nagy 5, Dankó, Szabó 10, Bagi 6, Székesi, Cs: Áncsán (k), Becsei 5, Lukács 1, Kandó, Blaskovics, Vörös, Ötvös

Dankó Ervin vezetőedző:Amiért mentünk, azt teljesítettük. Nehéz, “izzadtság-szagú” meccsen szereztük meg a győzelmet.”

Hétvégén szünet következik a bajnokságban, legközelebb március 30.-án lépnek pályára, 16 órai kezdéssel a PC Trade Szeged KKSE U21 csapatát fogadják a Balogh Imsiben.

Forrás: HLKC

Tavaszi méregtelenítés

Az egyik legjobb módja a megtisztulásnak, ha egy komplett méregtelenítő kúrába kezdünk! Ötletek.

Idén sem volt vásárhelyi döntős

A Hódmezővásárhelyi Szakképzési centrum égisze alá tartozó három vásárhelyi és Csongrád, Szentes, Makó 4 másik iskolájából idén senki sem került be a döntőbe.
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj

Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perces olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!
Pro Urbe díj és Signum Orbis Honorantis kitüntetés 2024.

Idén három Pro Urbe és két Signum Orbis Honorantis elismerést adományoztak március 15-én a díszközgyűlésen.

A Föld kis vásárhelyi bajnokai
A Föld kis vásárhelyi bajnokai Az EON által a 'Föld bajnokai' címmel hirdetett pályázat egyik győztese a Hódmezővásárhely Egyesített Óvoda Oldalkosár utcai Tagintézménye.

A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen
A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen A 3 napos döntőt Dél Alföld egyik legjelentősebb agrárképző intézménye, a Gregus Máté Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola rendezi.

Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával
Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával A személyes visszaemlékezések feltárására és megőrzésére indul kezdeményezés Hódmezővásárhelyen az oral-history, az elbeszélt történelem módszerével

A húsvéti nagyhét közepén járunk
A húsvéti nagyhét közepén járunk 400-ban ünnepi menetben vonultak a hívek pálmaágakat lengetve az Olajfák hegyéről Jeruzsálembe. Március 24-én, a Virágvasárnappal kezdődött a nagyhét.

Kampánystart
Kampánystart Bejelentette indulását a Helyi önkormányzati választásokon Kovács Pál. Programját 73 pontban foglalja össze.

Idén is remekeltek a Máté taekwondosok
Idén is remekeltek a Máté taekwondosok Mogyoród adott otthont a 2024-es Diákbajnokságnak, amelyen  27 egyesület 340 versenyzővel vett részt.