A tavalyi évhez hasonlóan a Hódmezővásárhelyen rendezett Megyei Idegen Nyelvi és Országismereti Versenyen az idén is tarolt a szegedi Radnóti és a Deék Ferenc Gimnázium
A hódmezővásárhelyi Bethlen Gábor Református Gimnáziumban március 6-án rendezték meg a Megyei Idegen Nyelvi és Országismereti Versenyt francia, német és olasz nyelvből a középiskolák 9-10-11.és 12., illetve az általános iskolák 7. és 8. évfolyamai számára.
A 2011-es indulása óta nagy érdeklődés övezi a versenyt. Tavaly 157, idén 146 diák jelentkezett a megye 11 gimnáziumából, Szentesről, Szegedről. A megyeszékhely valamennyi gimnáziumából jöttek diákok.
A verseny egyfordulós, kétszer 60 percnyi feladatsorból állt, nyelvhelyességi, szövegalkotási és szövegértési kompetenciákat mért, illetve az adott ország kultúrájával kapcsolatos kérdéseket tettek fel.
60 illetve 75 percben először szövegértési és országismereti, majd pedig az íráskészséget és a nyelv helyes használatát bizonyító feladatokat kellett megoldani. A 9-12. osztályos diákok számára a versenyfeladatokat minden évben a Szegedi Tudományegyetem Francia, Német és Olasz Tanszékének segítségével állítják össze.
A név nélkül, kizárólag jeligével ellátott feladatlapok kiértékelése után az eredményhirdetés április 26-án 15 órakor lesz a Bethlen Gimnázium Olvasótermében a Szegedi Tudományegyetem munkatársainak részvételével.
Eredmények:
NÉMET NYELV
ÉVFOLYAM |
HELYEZÉS/NÉV |
ISKOLA |
TANÁRA |
7-8. |
1.Kovács-Krassói Panna 8.o |
Karolina Óvoda, Ált.Isk. és Gimnázium |
Dely Zsófia |
|
2. Szathatosz Sebestyén 7.o |
Karolina Óvoda, Ált.Isk. és Gimnázium |
Bencsik Róbert |
|
3. Sári Helga 8.o |
Karolina Óvoda, Ált.Isk. és Gimnázium |
Dely Zsófia |
9. |
1. Kulcsár Tímea |
Deák Ferenc Gimnázium |
Soóti Ildikó |
|
1. Varró Estilla |
Tömörkény István Gimnázium |
Szlezák Anikó |
|
2. Molnár Mihály |
Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium |
Csősz Róbert |
|
2. Kora Karina |
Tömörkény István Gimnázium |
Szlezák Anikó |
|
3. Sziver Bence |
Bethlen Gábor Ref. Gimn. |
Martonosiné Pál Dóra |
|
3. Sarnyai Benedek Máté |
Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium |
Csősz Róbert |
10. |
1.Márta Renátó |
Horváth Mihály |
Farkas-Lakatos Rita |
|
1.Huszár Csilla |
Deák F G |
Bak István |
|
2.Hajdu Kata |
Karolina |
Dely Zsófia |
|
3. Pásztor Angéla |
Tömörkény István Gimnázium |
Szlezák Anikó |
|
KÜLÖNDÍJ:.Molnár Lilla |
BETHLEN |
dr Patakfalviné Hotorán Tímea |
|
|
|
|
11.o |
1.Varró Noémi |
Tömörkény István Gimnázium |
Szlezák Anikó |
|
2. Szucsán Bettina |
Deák Ferenc Gimnázium |
Nagy Péter |
|
3. Kovács Adrienn |
Deák Ferenc Gimnázium |
Nagy Péter |
12.o |
1.Sallai Zsuzsanna |
Tömörkény |
Dr.Lénárdné Delley Piroska |
|
2.Mészáros Viktor |
Németh László Gimnázium |
Bányai Réka |
|
3.Pécsi Dorottya |
Deák F G |
Sóti Ildikó |
|
|
|
|
FRANCIA NYELV
KATEGÓRIA |
HELYEZÉS/NÉV |
ISKOLA |
TANÁRA |
1. |
1. Fehér Kristóf |
Deák Ferenc Gimnázium |
Kasza Ildikó |
|
2. Kiss Kinga |
Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium |
Vajdáné Sásdi Mercédes |
|
3. Popovics Márta |
Deák Ferenc Gimnázium |
Piros Éva |
2. |
1.Szabó Gajmer Bernadett |
Deák Ferenc Gimnázium |
Kasza Ildikó |
|
2. Lengyel Alex |
Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium |
Pignizky Beáta |
|
3. Farkas Éva |
Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium |
Pignitzky Beáta, Kiss Dezső Péter, Filo Éva, Kelecsényi Rita |
3. |
1.Tóth Réka |
Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium |
Pignitzky Beáta |
|
2.János Beatrix |
Karolina Gimnázium |
Kissik Noémi |
|
3. Nemes Annamária |
Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium |
Pignitzky Beáta |
|
3.Szabó Mira |
Bethlen |
Szilágyi Kata |
|
Kis Viktória |
Bethlen |
Kisné Kun Márta |
4. |
1.Kispál Orsolya |
Horváth Mihály Gimnázium |
Volosiné Lucza Éva |
|
2. Káity Sára |
Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium |
Pignitzky Beáta |
|
3. Varga Levente |
Deák Ferenc Gimnázium |
Piros Éva |
OLASZ NYELV
ÉVFOLYAM |
NÉV/HELYEZÉS |
ISKOLA |
FELK.TANÁR |
9. |
1.Farkas Máté |
Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium |
Szalybélyné Hegedűs Gizella |
10. |
1.Farkas Mónika |
Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium |
dr.Róth Márton |
|
2.Kovács Veronika |
Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium |
Szalybélyné Hegedűs Gizella |
|
3.Németh Gerda |
Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium |
dr.Róth Márton |
11. |
1.Kiss Tímea |
Deák Ferenc Gimnázium |
Kasza Ildikó |
|
2.Farkas Nóra |
Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium |
Szalybélyné Hegedűs Gizella |
|
3.Kreiniker Bernadett |
Deák Ferenc Gimnázium |
Kasza Ildikó |
12. |
1.Tóth-Molnár Anna |
Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium |
Kocsis Andrea |
|
2.Nemoda Brigitta |
Deák Ferenc Gimnázium |
Ótott Noémi |
|
3.Kovács Gréta |
Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium |
Szalybélyné Hegedűs Gizella |
|
|
|
|