SportA vásárhelyi szív diadala

2014. november 27., csütörtök

A vásárhelyi szív diadala

Óriási szívvel játszva, az utolsó percekben fordítva nyert a Vásárhelyi Kosársuli csütörtökön a Tehetséges Fiatalok-Budapest otthonában.

Fotó: Damó Adrienn

A fővárosiak szinte végig vezettek, de Czibere és Varga vezérletével megszerezték hatodik győzelműket az NBI/B keleti csoportjában. A kék-sárgák eddig még nem találtak legyőzőre, így veretlenül állnak a tabella élén.

A hazaiak kezdtek jobban, Moravcsik rögtön egy hármassal indított, sőt néhány perc múlva már másodszor talált be a vonal mögül, de Beák sem maradt ki a sorból. A másik oldalon Vejinovics és Rostás Imre vitte a prímet, de 6 perc után így is 13-7 állt az eredményjelzőn. A szokatlanul alacsony szerkezetben, négy vérbeli bedobóval felálló fővárosiak legjobbja, Beák tarthatatlan volt, az első negyed végéhez közeledve már pontnál járt. Időt is kért dr. Elek András, de ez sem segített: 10 pontra nőtt a hátrány.

A TF agresszív védekezésének meglett az eredménye, Nyilasék 10 perc alatt 6 labdát adtak el. A második negyed elején alig történt valami, Rostás Imre dobott két kosarat, amire Katona triplával válaszolt. (31-22) A sok eladott labda tovább nehezítette a kék-sárgák dolgát, újabb időkérés következett. Majd hosszú gólcsend után Vas, Czibere és Varga ketteseivel sikerült tízen belülre kerülni a nagyszünet előtt(azért közben Beák bevágott egy újabb trojkát).

Varga Dániel ismét közelről volt eredményes, amit egy újabb Katona hármas követett.(42-32) A Kosársuli nem tudott mit kezdeni a budapestiek támadójátékával, akik pontjaik mintegy felét triplából gyűjtötték össze. Egy ideig állandósulni látszott a 10 pontos különbség, ekkor jött a rutinos Nyilas, aki hármasával öt pontra hozta fel csapatát, ám ez csak átmeneti állapot volt, Moravcsik zsinórban 5 büntetőt értékesített.

56-48-nál kezdődött a zárójátékrész, kissé olajra léptek a Budapesti Fiatalok. Vas és Rostás Imre indított egy utolsó rohamot. (64-54) Már csak 6 perc volt hátra, amikor a hazaiak trénere, Merim Mehmedovic hívta az oldalvonalhoz fiait. Mégis Czibere köszönt be három ponttal, amit két büntetővel fejelt meg, már csak öt pont volt a differencia. Itt azonban nem állt meg újabb tripla következett, Rostás Imre pontjaival pedig már vezettek a vendégek. Már csak két perc volt vissza, amikor Nyilas növelte az előnyt.(64-68) Katonával azonban nem tudott mit kezdeni a Vásárhely, egyre hozta fel társait, Moravcsik is dobott egyet, megint a hazaiak vezettek. Végül Varga Dániel sorozatban szerzett 5 pontja döntött a 69-73 arányú győzelem sorsáról.

A Kosársuli óriási szívvel játszva, az utolsó pillanatokban fordítva őrizte meg veretlenségét, és első helyét az NBI B keleti csoportjában. Vas Péterék legközelebb december 6-án lépnek pályára, akkor a sereghajtó Budafokot fogadják a Hódtói Sportcsarnokban.

Tehetséges Fiatalok-Budapest – Vásárhelyi Kosársuli SE 69-73 (28-18, 11-12, 17-18, 13-25)

NBI B csoportos bajnokság, Budapest Sport 11 Sportcentrum, 100 néző.

Vezette: Hervay T., Szakáll I. és dr. Bagi B.

Kosársuli: Vejinovics 10, ROSTÁS I. 20, Mócsai 4, VAS 4, VARGA 13.

Csere: NYILAS 12/6, CZIBERE 10/6, Genal -, Gruda -, Kelemen -, Rostás G. -.

Edző: dr. Elek András és Utasi Gábor

Dr. Elek András: Óriási küzdelemben sikerült megszereznünk a győzelmet idegenben, egy nagyon jó csapat ellen. Ez a siker a vásárhelyi szív diadala volt.

Forrás: Vásárhelyi Kosársuli

Veretlenül a hatodik csapat ellen

Az eddig veretlen listavezető vásárhelyi kék-sárgák ezúttal a tehetséges fiatalokból álló Tehetséges Fiatalok-Budapest otthonában lépnek pályára.
Hagyományos disznótor az Árpád utcai tájházban

Kóstolóra várják az érdeklődőket november 29-én, szombaton kora reggeltől. Fával pörzsölhetik a jószágot, kézzel darálhatják a húst,  készíthetik a hurkát, kolbászt.

A Föld kis vásárhelyi bajnokai

Az EON által a 'Föld bajnokai' címmel hirdetett pályázat egyik győztese a Hódmezővásárhely Egyesített Óvoda Oldalkosár utcai Tagintézménye.

2024. 10. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen
A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen A 3 napos döntőt Dél Alföld egyik legjelentősebb agrárképző intézménye, a Gregus Máté Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola rendezi.

Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával
Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával A személyes visszaemlékezések feltárására és megőrzésére indul kezdeményezés Hódmezővásárhelyen az oral-history, az elbeszélt történelem módszerével

A húsvéti nagyhét közepén járunk
A húsvéti nagyhét közepén járunk 400-ban ünnepi menetben vonultak a hívek pálmaágakat lengetve az Olajfák hegyéről Jeruzsálembe. Március 24-én, a Virágvasárnappal kezdődött a nagyhét.

Kampánystart
Kampánystart Bejelentette indulását a Helyi önkormányzati választásokon Kovács Pál. Programját 73 pontban foglalja össze.

Idén is remekeltek a Máté taekwondosok
Idén is remekeltek a Máté taekwondosok Mogyoród adott otthont a 2024-es Diákbajnokságnak, amelyen  27 egyesület 340 versenyzővel vett részt.

A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perces olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!