Április 19-én pénteken délelőtt tárgyalták a Békéscsabai Járásbíróságon a jelentős kárt okozó, üzletszerűen, folytatólagosan elkövetett csalás bűntette és más bűncselekmények miatt A.Szilvia (jósnő) vádlott ellen indult büntetőügyet.
2011 februárjában írtunk először az azóta bírósági szakaszba ért ügyről, amelynek vádlottja egy hódmezővásárhelyi nő.
A vádirati tényállás szerint dr. T. Veronika sértett egy hirdetési újságban olvasta A. Szilvia vádlott hirdetését, miszerint jóslást és rontáslevételt vállal. Vádlott azt mondta a sértettnek, hogy a családján rontás van, és ezt úgy lehet levenni, ha a pénzt három hétre elviszi a jósnő egy szent helyre.
A sértett ezt követően 2 millió forint készpénzt vett fel a bankból és a bank előterében átadta a vádlottnak. Néhány nap múlva a vádlott felhívta a sértettet és további 2 millió forintot kért tőle, amit a vádlott még azon a napon átadott a részére. A vádlott néhány nap múlva ismét felvívta a sértettet azzal, miszerint nem elég a pénz, amit átadott, mivel látja, hogy van még, és a rontáslevétel csak úgy működik, ha az összes pénzt meg lehet tisztítani. Ezt követően a sértett részletekben további pénzösszegeket adott át a vádlottnak, mindösszesen 28 millió 130 ezer forintot. Néhány hónap múlva a sértett kérte vissza a pénzét, a vádlott azonban nem volt elérhető, és kiderült, hogy a vádlott nem az eredeti nevét adta meg a sértettnek. A 28.130.000,- forint a nyomozás során nem térült meg.
A nyolc általános iskolai végzettségű, piaci árus, havi 62 ezer forint jövedelemmel rendelkező A. Szilvia ellen indult büntetőügy vádirata nagyobb kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás bűntettének elkövetésére módosult.
Az április 19-én tartott tárgyaláson nem jelent meg a másik, Fejér megyei sértett, A. Rózsa, aki egy enyingi hirdetési újságban olvasta, hogy A. Szilvia rontáslevételt és szerelmi kötést vállal anyagi juttatás fejében.
Egy szegedi hipermarket parkolójában több mint 160 ezer forint értékben adott a sértett az ugyancsak álnéven, Nagy Ildikóként bemutatkozott jósnőnek készpénzt, aranyékszereket és fehérneműket. A kisebb kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás bűntett elkövetésével vád alá helyezett csaló asszony eredetileg 150 ezer forint készpénzt kért, valamint aranyékszereket, hogy azokat hat hétig úgynevezett szent helyen tárolhassa.
Mivel A. Szilvia az április 19-i az összevont büntetőper tárgyalásán dr. Tömőné dr. Liszkai Judit büntetőbíró felszólítására sem akart vallomást tenni, a bírónő felolvasta a nyomozati szakaszban tett vallomását. A. Szilvia a vádat megértette, de a bűncselekmények elkövetését tagadta.
Dr. Bagdi Árpád Gyula a Gyulai Törvényszék sajtószóvivője a VH-t arról tájékoztatta, hogy az ügy tárgyalása 2013. május 21-én a bizonyítási eljárással és a perbeszéddel folytatódik. A tárgyalási napon ítélet is születhet.
Kapcsoló cikkünk:
Szitkozódás és tagadás a hódmezővásárhelyi jósnő tárgyalásán