SportA rájátszást érő negyedik helyen a vásárhelyiek

2014. január 9., csütörtök

A rájátszást érő negyedik helyen a vásárhelyiek

A csapat végig vezetett és simán nyert a Tiszaújváros ellen. Az NB I-es Kaposvárba igazoló Drahos Gábor szépen búcsúzott társaitól és a közönségtől.

Kiváló védekezéssel kezdett a Kosársuli, az első öt percben mindössze 6 pontot tudtak dobni a vendégek. Ezzel szemben Vas és Czibere pontjaival már 13 állt az EnterHód-nál. Nyilas beállásával még ponterősebb lett a hazai csapat, és 10 pontra nőtt Drahosék előnye.

A második negyed elején a vásárhelyi centerek is beindultak, és gyorsan 14 pont lett a különbség. 39-25 után Drahos büntetőivel és Mócsai kosaraival még nőtt is a különbség, de jött néhány figyelmetlenség a védekezésben, amit a Tiszaújváros triplákkal büntetett (55-10).

Szünet után érthetetlen percek következtek. Bár lelkesen küzdött és hajtott a hazai együttes, egyszerűen minden kimaradt. Hat perc alatt mindössze két kosarat dobott a Kosársuli. Szerencsére a vendégek sem brillíroztak, így maradt tíz pont az előnyből (59-49). Az utolsó három percben csak vásárhelyi kosarak születtek. Ezzel el is dőlt a meccs (72-53).

A Tiszaújváros azonban nem adta föl, kihasználva a Kosársuli hibáit öt pontot lefaragott hátrányából. Drahos remek passzaiból Mócsai befutásokból sorozatban szerezte kosarait, amivel húsz pont lett a különbség (82-62). Ekkor azonban érthetetlen végjáték következett. Az EnterHód csapata minden helyzetet kihagyott, a vendégek viszont két perc alatt dobtak négy triplát is. Köztük egy félpályást a támadóidő lejártának pillanatában. 86-77 lett, de az utolsó két percben ismét a hazaiak voltak jobbak - így simán nyert a csapat.

Az NB I-s Kaposvárba igazoló Drahos Gábor szépen búcsúzott társaitól és a közönségtől. A kiváló irányító 15 gólpasszal és 8 szerzett labdával zárt, emellett még dobott 11 pontot. A vásárhelyi  csapat végig vezetve (bár a végén kiengedve) simán nyert, és előrelépett a rájátszást érő negyedik helyre.

EnterHód Vásárhelyi KS - Tiszaújváros 90-79 (23-14, 32-26, 17-13, 18-26)

NB I/B-s férfi mérkőzés, Hódtói Sportcsarnok, 300 néző, vezette: Bogárdi, Mester, Arató

Kosársuli: DRAHOS 11/3, Czibere 9/3, VAS 14, VARGA 10, Kukla 3,

csere- NYILAS 15/6, Gruda 4, Marinkovic 4, Vejinovic 4, Rostás I. 6, Mócsai 10.

edző: dr. Elek András és Utasi Gábor

dr. Elek András edző: "36 percig kiválóan játszottunk, azonban a rengeteg csere ellenére elfáradtunk. Érthetetlen, hogy centereink nem boldogultak az alacsonyabb és képzetlenebb tiszaújvárosi középjátékosok ellen. Drahos remekül irányított, nagy kár - hogy utoljára..."

Forrás: EnterHód Vásárhelyi Kosársuli SE

Újra aktuális – Hogyan tovább?

A vásárhelyi térségben 1360 hektár állami földet nyert a Gorzsai Mezőgazdasági Zrt. A Hód-Mezőgazda Zrt. eddig 47 földbérletpályázatot bukott el, még több mint kéttucatnyiról nincs döntés.
Nyílt Nap lesz a Mezőgazdasági Karon

Öt hetük maradt az érettségi előtt álló diákoknak eldönteni, hová akarnak felvételizni. Január 10-én, pénteken a hódmezővásárhelyi karon Nyílt Nap lesz.
Már csak egy meccs van az 5. helyért

Az NB I/B Zöld csoportjának 5. helyéért Győr ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli.
Megkezdődtek a 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok

Az állattenyésztő szakma számára ma már európai hírű a kiállításra a hazai és külföldi kiállítók 50 ezer érdeklődőre számítanak idén is.

Az álattenyésztés háromnapos ünnepe - összegzés
Az álattenyésztés háromnapos ünnepe - összegzés 35 országból érkeztek vendégek és érdeklődők, hogy megnézzék a 31. kiállítást, amit a három nap alatt 54 028-an kerestek fel.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 18. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Vásárhelyi ITF Taekwon-do sikerek
Vásárhelyi ITF Taekwon-do sikerek Gerendáson rendezte meg a Spárta Taekwon-do Klub a VII. Fehér Kupa és VII. Spárta Kupa nevű ITF Taekwon-do versenyt. Eredményekkel.