A Meritum Egyesület történészeinek szervezésében az Elfeledett hőseink című megyei, történelmi ismeretterjesztő körútja a Németh László iskolába érkezik.
A Meritum egyesületet sok évvel ezelőtt hozták létre Szegeden, a határon túli magyarsággal történő kapcsolattartás mellett a hadisír-gondozás segítését, a történelmi eseményekkel kapcsolatos ismeretterjesztést is zászlajukra tűzték. A szegedi 46-os közös gyalogezred hadiútját kutatva jutottak el az Isonzó folyó vidékére.
Az egyesület a program megvalósítására a Honvédelmi Minisztériumtól nyert támogatást, melynek lényege az, hogy egy-egy járásban négy tanítási nap idejére kiállítást rendeznek be I. világháborús tárgyakból, emlékekből, dokumentumokból - elsősorban természetesen a szegedi központú Császári és Királyi 46-os Gyalogezred emlékeire fókuszálva.
Az összeállítás bemutatja a frontvonal életét: az élelmezést, a harcok közötti esetleges szabad idő eltöltését, a kegyeleti tevékenységet, a hősi temetők létrejöttét.
A kiállítást mindenütt rendhagyó történelemórákkal egészítik ki, amelyet az egyesületben munkálkodó történészek, csatatérkutatók, hadtörténészek tartanának.
A Németh László Gimnázium és Általános Iskola aulájában szeptember 19-én 10 órakor nyíló kiállítás egy hétig látható.
Az Isonzó-fronton 1915 nyarától 1917 októberéig vívta az olasz haderő az osztrák-magyar seregekkel véres csatáit. A monarchia hadereje - melynek felét magyar katonák alkották -, a Doberdó-fennsíkon építtette ki az első védelmi vonalakat az itt harcoló, túlnyomórészt magyar ezredekkel. Budapestről, Temesvárról, Debrecenből, Nagyváradról, Székesfehérvárról, Hódmezővásárhelyről és Szegedről vonultak be azok a katonák, akik ezt a kiemelt frontszakaszt védelmezték.
A doberdói csaták iszonyú véráldozatot követeltek, a frontvonal minden méterére 13 elesett vagy sebesült olasz és 8 osztrák-magyar katona jutott. Az itt hősi halált halt magyar katonák pontos száma máig sem ismert, történészek szerint az első világháborús centenárium végére, 2018-ra készülhet el a magyar katonai veszteséget tartalmazó adatbázis. A jelenlegi becslések 500-600 ezerre teszik az első világháborúban hősi halált halt magyar katonák számát, és mintegy felük az olasz frontokon esett el.