SportA Kosársuli nyerte az Eger elleni rangadót

2014. október 18., szombat

Megnyerte első hazai meccsét a Vásárhelyi Kosársuli az NBI B csoportos kosárlabda bajnokságban. Az EKF-Eger-KOK SE ellen kivívott győzelemben nagy szerepe volt Vas Péter döntő pillanatokban szerzett kosarainak. A kék-sárgák két mérkőzés után még veretlenek a Keleti csoportban.

Fotók: Damó Adrienn ( VH© )

Vejinovics sziporkázott az elején, két perc alatt rögtön 6 pontot dobott, de Vas és Rostás Imre is betalált.(11-2) Időt is kért az egriek edzője, Váczi Péter. Sokat ez sem változtatott a helyzeten, főleg úgy, hogy Nyilasék az agresszív védekezés mellett a lepattanókat is lekapkodták. Három perccel a negyed vége előtt ébredtek fel a vendégek, de csak 26-16-ra tudtak feljönni.

Az első tíz perc után még nagyobb sebességre kapcsolt a két gárda, amiből az Eger jött ki jobban, le is faragtak hetet a hátrányukból. Ekkor, dr. Elek András hívta le 1 percre tanítványait, és a szünet jót is tett Vas Péternek, aki zsinórban ötöt szórt. Ennek ellenére folytatódott a sok-faultos, kapkodó rohanó játék, ami sok hibát eredményezett mindkét oldalon. Gruda beállásával jobb lett a Vásárhely, a félidőre 48-35–re sikerült meglógni.

Rövidzárlat következett a kék-sárgáknál a harmadik periódus elején, amit az egriek kihasználtak, és egyre közelebb kerültek a házigazdákhoz. Rengeteget hibáztak a csapatok, de a Heves megyeiek higgadt és türelmes játéka meghozta gyümölcsét, 61-60 állt az eredményjelzőn másfél perccel a záró játékrész előtt. Ekkor időkéréssel törte meg a vendéglendületet az Elek-Utasi edzőpáros, Rostás Imre vezérletével hét egységre nőtt Cziberéék előnye.

Feszült volt a hangulat a pályán, ezt bizonyítja, hogy az amúgy a vonal mögül biztos kezű Czibere büntetőt hibázott. Ráadásul az EKF-Eger újra rohanásba kezdett, a három negyed alatt 20 pontot szóró Szabó Pétert nem tudták tartani. (69-67) Ezután Vas Péter dobott egymás után két fontos triplát, és megnyugodtak a kedélyek. Vejinovics, Mócsai és Varga sem maradt ki a sorból, így egyre inkább biztossá vált a Kosársuli győzelme. Ezután már nem történt lényegi változás, így az idegek harcát a vásárhelyiek nyerték a négy közé jutás szempontjából rendkívül fontos összecsapáson.

Vásárhelyi Kosársuli – EKF-Eger-KOK SE 90-72 (26-16, 24-19, 19-25, 23-12)

Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok. 500 néző.  Vezette: Radnóti, Kovács, Reisz.

Kosársuli: Vejinovics 21/3, Rostás I. 13, Vas 25/12, Nyilas 3, Varga 12.

Csere: Mócsai 1, Czibere 4, Kelemen -, Kukla 2, Gruda 9.

Edző: dr. Elek András és Utasi Gábor

Dr. Elek András: A vártnál nehezebben győztünk egy nagyon jól felépített és tehetséges Eger ellen. Sokkal egyszerűbben nyerhettünk volna, ha nem adunk el 23 labdát...

Forrás: Vásárhelyi Kosársuli

Háború a felhők felett

A témájánál fogva kuriózumnak számító kiállítás, a tárgyak mellett, tucatnyi tablóval, filmvetítéssel, sőt egy szimulátorral biztos hogy több generáció érdeklődésére tarthat számot. Képekkel!

Erő(s)demonstráció

A Szegedi Tudományegyetem vásárhelyi Mezőgazdasági Karán, ezúttal nem az észbeli tudás erőssége, hanem az izmok erőssége számított.

Két bronzérem az Országos Táncversenyen

Dabason, az Obo Arénában a Ritmuscsapatok Országos Táncversenyén két kategóriában indult a hódmezővásárhelyi Stars Of Hope Táncstúdió.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024

2024. 10. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

A Föld kis vásárhelyi bajnokai
A Föld kis vásárhelyi bajnokai Az EON által a 'Föld bajnokai' címmel hirdetett pályázat egyik győztese a Hódmezővásárhely Egyesített Óvoda Oldalkosár utcai Tagintézménye.

A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen
A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen A 3 napos döntőt Dél Alföld egyik legjelentősebb agrárképző intézménye, a Gregus Máté Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola rendezi.

Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával
Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával A személyes visszaemlékezések feltárására és megőrzésére indul kezdeményezés Hódmezővásárhelyen az oral-history, az elbeszélt történelem módszerével

A húsvéti nagyhét közepén járunk
A húsvéti nagyhét közepén járunk 400-ban ünnepi menetben vonultak a hívek pálmaágakat lengetve az Olajfák hegyéről Jeruzsálembe. Március 24-én, a Virágvasárnappal kezdődött a nagyhét.

Kampánystart
Kampánystart Bejelentette indulását a Helyi önkormányzati választásokon Kovács Pál. Programját 73 pontban foglalja össze.

Idén is remekeltek a Máté taekwondosok
Idén is remekeltek a Máté taekwondosok Mogyoród adott otthont a 2024-es Diákbajnokságnak, amelyen  27 egyesület 340 versenyzővel vett részt.

A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perces olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!