SportA Hódiák SE aranyéremmel indította az atlétikai szabadtéri szezont

2017. április 29., szombat

A Hódiák SE aranyéremmel indította az atlétikai szabadtéri szezont

Ebben az esztendőben a nemzetközi szövetség már 22. alkalommal vette programjába az IAAF Atlétikai Világnap (World Athletics Day) idén 123 tagországra kiterjedő eseményét. A magyarországi helyszín - az elmúlt évekhez hasonlóan - Tiszaújváros volt.

Fotó: VH

A Tiszaújvárosi Sport Club április 29-én, szombaton a helyi sportcentrumban bonyolította le a XVII. Nemzetközi Atlétikai Versenyt – Atlétikai Magyar Liga versenyszámokkal. Egyébként a Magyar Liga sorozat idei első szabadtéri versenye volt. A résztvevők újonc, serdülő, ifjúsági, junior és abszolút kategóriákban nevezhettek. Az eseményen – többek között – szlovák, szerb és ukrán atléták is részt vettek.

A versenyen a vásárhelyi Hódiák Se, Héjja Antal edző tanítványai is beneveztek.

A nap végére született egy aranyérem is, Szűcs Noémi kedvenc sportágában, a 400 méter gátfutásban. Már 2014-től nyert ezzel a számmal magyar bajnoki címet, és számos hazai és nemzetközi versenyen dobogós helyezéseket.

Mint arról a Vásárhelyi Hírekben írtunk, 2015-ben Szűcs Noémi (59:33- as idejével) az OB-n elsőként ért a célba és a Felnőtt országos bajnoki címével a Hódiák SE. és Hódmezővásárhely számára sporttörténetet írt. Utoljára tavaly június végén a Magyarország 2016. évi Junior (U20) és Utánpótlás (U23) Atlétikai Bajnokságon 1:00:35-ös idejével lett aranyérmes. Tiszaújvárosban ezúttal a 3 másodperccel rosszabb, 1:04:15-ös idő is elég volt a dobogó legfelső fokához.

Eredmények:

Leány 100 méteren a 14 éves Kruzslicz Amira 13.48-as idővel 10. helyezett, időfutamát megnyerte; távolugrásban pedig ezüstérmes lett 5,00 méteres egyéni csúccsal.

Stráma Klaudia Inez 16. helyezést ért el távolugrásban 4,64 PB idővel; 300méter gáton 8. lett 53.89-es idővel.

Sisák Tamás 5. helyezett lett hármasugrásban, 11,99 méteres ugrásával.

VH

Irány a majális!

Míg Hódmezővásárhelyen - több éves következetességgel - csendesen telik május elseje, a...
A versenyek is érlelik a szakmai tudást

A Corvin Mátyás Szakképző egy-egy diákja is versenyzett az idei Szakma Sztár Fesztiválon és annak...

Szóljon hozzá Ön is!

Érmek sokasága Horvátországból
Érmek sokasága Horvátországból Több mint 1000 sportoló érkezett 30 országból. Köztük Magyarországról a Máté Taekwondo & Hapkido KHSE, amely 16 dobogós helyezést vitt haza. Eredményekkel!

Nagyüzem a Hódmezővásárhelyi Állatvédők Egyesületénél

Ezúttal Székkutason és Algyőn hívták fel a figyelmet a felelős állattartásra. Kiemelt szerepet kapott a szervezet ivartalanítási programjának népszerűsítése.

Ezüstérmesek lettek a vásárhelyi serdülő kosarasok
Ezüstérmesek lettek a vásárhelyi serdülő kosarasok Óriási hangulat volt a Hódtói Sportcsarnokban, ennek megfelelően óriási elszántsággal küzdött, de a Vasas játékosai bírták jobban a feszültséget.

Vásárhelyi nyári tábor körkép
Vásárhelyi nyári tábor körkép Az az idei kínálatból is látszik, minden tábor önfeledt szórakozást, a képességek fejlődését, tartalmas elfoglaltságot ígér. A táborok részletes leírása!

Szezonzáró meccs hazai pályán
Szezonzáró meccs hazai pályán Hazai pályán a Kosársuli az NBI B csoportos bajnokság 7. helyéért küzd az MTK-val. Ehhez azonban egy igen magabiztos győzelemre lenne szükségük vasárnap.