SportA Hódiák SE aranyéremmel indította az atlétikai szabadtéri szezont

2017. április 29., szombat

A Hódiák SE aranyéremmel indította az atlétikai szabadtéri szezont

Ebben az esztendőben a nemzetközi szövetség már 22. alkalommal vette programjába az IAAF Atlétikai Világnap (World Athletics Day) idén 123 tagországra kiterjedő eseményét. A magyarországi helyszín - az elmúlt évekhez hasonlóan - Tiszaújváros volt.

Fotó: VH

A Tiszaújvárosi Sport Club április 29-én, szombaton a helyi sportcentrumban bonyolította le a XVII. Nemzetközi Atlétikai Versenyt – Atlétikai Magyar Liga versenyszámokkal. Egyébként a Magyar Liga sorozat idei első szabadtéri versenye volt. A résztvevők újonc, serdülő, ifjúsági, junior és abszolút kategóriákban nevezhettek. Az eseményen – többek között – szlovák, szerb és ukrán atléták is részt vettek.

A versenyen a vásárhelyi Hódiák Se, Héjja Antal edző tanítványai is beneveztek.

A nap végére született egy aranyérem is, Szűcs Noémi kedvenc sportágában, a 400 méter gátfutásban. Már 2014-től nyert ezzel a számmal magyar bajnoki címet, és számos hazai és nemzetközi versenyen dobogós helyezéseket.

Mint arról a Vásárhelyi Hírekben írtunk, 2015-ben Szűcs Noémi (59:33- as idejével) az OB-n elsőként ért a célba és a Felnőtt országos bajnoki címével a Hódiák SE. és Hódmezővásárhely számára sporttörténetet írt. Utoljára tavaly június végén a Magyarország 2016. évi Junior (U20) és Utánpótlás (U23) Atlétikai Bajnokságon 1:00:35-ös idejével lett aranyérmes. Tiszaújvárosban ezúttal a 3 másodperccel rosszabb, 1:04:15-ös idő is elég volt a dobogó legfelső fokához.

Eredmények:

Leány 100 méteren a 14 éves Kruzslicz Amira 13.48-as idővel 10. helyezett, időfutamát megnyerte; távolugrásban pedig ezüstérmes lett 5,00 méteres egyéni csúccsal.

Stráma Klaudia Inez 16. helyezést ért el távolugrásban 4,64 PB idővel; 300méter gáton 8. lett 53.89-es idővel.

Sisák Tamás 5. helyezett lett hármasugrásban, 11,99 méteres ugrásával.

VH

Irány a majális!

Míg Hódmezővásárhelyen - több éves következetességgel - csendesen telik május elseje, a...
A versenyek is érlelik a szakmai tudást

A Corvin Mátyás Szakképző egy-egy diákja is versenyzett az idei Szakma Sztár Fesztiválon és annak...

Szóljon hozzá Ön is!

Ittas vezetés-biztonsági öv-közlekedési morál
Ittas vezetés-biztonsági öv-közlekedési morál   A hódmezővásárhelyi rendőrök csaknem 900 járművezetőt ellenőriztek a városban tartott háromórás akció során.

Egy nagy emberáldozatot követelő csata története
Egy nagy emberáldozatot követelő csata története Pintér István történelemtanár, történész mutatta be a tanulóknak az osztrák-magyar haderő által végrehajtott sikeres hadművelet történéseit. Képekkel!

Döntetlenre sikerült
Döntetlenre sikerült A HLKC előbb hazai pályán szenvedett nem várt, nagy-arányú vereséget, majd idegenben a mezőny egyik élcsapata ellen bravúros döntetlent ért el.

Részvétnyilvánítások

Pártok, civilszervezetek, közéleti személyiségek részvétnyilvánításai, megemlékezései Almási István Hódmezővásárhely polgármesterének halálára.

(Folyamatosan frissül!)

Kutyás nyugdíjasok tovább élnek
Kutyás nyugdíjasok tovább élnek A háziállatok csökkentik a magányt, ami egyébként nagyban hozzájárul a szívbetegségek kialakulásához és a demenciához.

Elhunyt Almási István
Elhunyt Almási István Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzata mély megrendüléssel tudatja, hogy Almási István polgármester életének 73. évében elhunyt.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2017.46.hét
Családi események Hódmezővásárhelyen 2017.46.hét "Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog..."