SportA gyenge támadójáték megbosszulta magát

2016. január 31., vasárnap

A gyenge támadójáték megbosszulta magát

Végig izgalmas mérkőzésen győzött a bajnokságban második Békés a Vásárhelyi Kosársuli otthonában. Vas Péterék a harmadik negyed végéig teljesen partiban voltak ellenfelükkel, utána viszont már nem jött ki nekik a lépés. A kék-sárgák így szezonbeli hetedik vereségüket könyvelhették el.

Jól kezdtek a vendégek, Kertész 7 pontjára Vas egy hármassal, Mócsai egy kettessel válaszolt. Hiába egyenlítettek ki a kék-sárgák Krstic és Béres vezetésével ismét megléptek a békésiek. (9-19) Ám még nem volt vége, és Vejinovics majdnem félpályáról szórt utolsó másodperces trojkájával már csak 1 pont volt a különbség.

Az első negyedéhez hasonló volt a forgatókönyv a második elején: a Kosársuli vezetést szerzett, majd a sötét mezesek fordítottak. (25-29) Mócsai beállásával felélénkült a Vásárhely játéka, nem hagyták ellépni ellenfelüket, sőt Vas hármas vonal mögül szerzett kosara után már 39-39 állt az eredményjelzőn a félidőben.

Megint Komáék kezdtek jobban a nagyszünet után. 44-47-nél megtorpantak a a kék-fehérek, amit azonban Vejinovicsék nem igazán tudtak kihasználni. Már ekkor pattanásig feszültek az idegek a Hódtói Sportcsarnokban, ahol a vendégszurkolók igencsak befűtöttek. A periódus végéig óriási csata volt a pályán, de egyik együttes sem tudott nagyobb előnyre szert tenni.

52-53-nál indult a záró játékrész, ám Kertésznek és Kovácsnak köszönhetően hattal elmentek a viharsarkiak. 4 perccel a vége előtt időt kértek a vendégek, akik ekkor már 7-tel vezettek. Kicsivel később dr. Elek András is időt kért, de már nem tudtak fordítani. Úgy tűnt, hogy bedeszkázták a gyűrűt, a Hódmezővásárhelynek semmi nem ment be. 57-66-nál pedig már végig eldőlt, hogy a Békés megszerzi a győzelmet, és így is lett...

Vásárhelyi Kosársuli - Békési SzSK 60-68 (18-19, 21-20, 13-14, 8-15)

NBI B csoport, alapszakasz XIII. forduló vezette:  Menyhárt F., Varga Z., Vadász Cs.

Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 550 néző.

Kosársuli: Nagy 3, MÓCSAI 8, Pavlovic 4, VAS 14/12, VARGA D. 15,

csere: Vejinovics 5/3, Csorvási 6, Czibere 1, Kis Molnár -, Rostás I. 4, Wirth -.

Edző: dr. Elek András és Utasi Gábor

Dr. Elek András: "Sajnos ilyen támadójátékkal egy jobb csapat ellen még hazai pályán sem lehet győzni."

Forrás: Kosársuli

Risztov Éva Rióra készül

„Van amikor nem mosolygok, van amikor annyira fáj, hogy sírni tudnék, elfáradni nem szégyen, hisz azért dolgozunk, hogy elérjük határainkat."
Nyerjen szén-monoxid mérőt!

A február elsejétől induló játékban összesen 200 darab, egyenként körülbelül 10 ezer forint értékű szén-monoxid-érzékelőt lehet nyerni.
Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit

Átadták a XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítói részére meghirdetett elismeréseket. A háromnapos rendezvényen 220 kiállító lesz.
A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen

A 3 napos döntőt Dél Alföld egyik legjelentősebb agrárképző intézménye, a Gregus Máté Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola rendezi.

Deja Vu Fesztivál 2024 - Alakul a fellépők névsora
Deja Vu Fesztivál 2024 - Alakul a fellépők névsora Június 6-7-8-án, Szegeden az Újszegedi Partfürdőre ismét érkezik az ország legnagyobb időutazása, a Deja Vu Fesztivál

Kosarakban gazdag meccs volt
Kosarakban gazdag meccs volt Április 21-én este a Dunaharaszti otthonában lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport 5-8. helyéért zajló küzdelmeinek első meccsén.

Majális 2024
Majális 2024 Kétnapos program a Népkertben. Városkártyával egy alkalommal ingyen sör/virsli a felnőtteknek, ingyen vattacukor és ugrálóvár a gyerekeknek.Részletes pr ogram.

A Stars Of Hope újabb országos sikere
A Stars Of Hope újabb országos sikere Április 20-án Budapesten, az Erzsébet Ligeti Színházban rendezték meg a XXXIII. Junior Táncművészeti Fesztivál döntőjét.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 14. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Április 16. - A holokauszt magyar áldozatainak emléknapja

A vásárhelyi zsinagóga órája mind a mai napig azt az időpontot, 10 óra 10 percet mutatja, amikor 1944. június 16-án elhurcoltak a városból 737 zsidó polgárt.