SportA dobogó legtetején

2017. október 29., vasárnap

A dobogó legtetején

Október 28-29-én a temesvári Nyugati Tudományegyetem Sportcsarnokában rendezték meg az U10, U12 és U14 korosztály számára a Európa Körversenyt, amely a sorozat következő állomása volt. Az esemény díszvendége a 2016-os Riói olimpiai bajnok, Ana Maria Cherenza volt.

A három korcsoportban és a vegyes amatőr kategóriában összesen 87 versenyző lépett a pástra.

A versenyen a hódmezővásárhelyi Csomorkány Vívó Sport Egyesület két tehetséges sportolóját indította Molnár Rékát és Wolf Esztert.

Wolf Eszter tavaly novemberben már indult ugyanezen a versenyen. (Cikkünk ITT!)

Akkor, a magyar U14-es válogatott színében a 3. helyen végzett. Az idén a klub színében versenyzett, mert a szövetség döntése alapján, őt egy későbbi versenyen szeretné versenyeztetni az U14-es magyar válogatott tagjaként. Tavasszal a lengyelországi Wroclawba utaznak.

A másik versenyzők a még egy évvel fiatalabb Molnár Réka volt, akinek ez volt az első Európai Körversenye. Molnár Réka egy gyengébb kezdés után fokozatosan javulva tudta hozni a formáját, sajnos a 8-ba jutásért vereséget szenvedett egy román vívótól. Végül a 14 lett.

Magyary Ágnes vezetőedző beszámolója szerint Wolf Eszter javítani szeretett volna előző évi 3. helyén, ezért nagy elszántsággal, tökéletes koncentrálással veretlenül került a 8-as döntőbe.

Elmondása szerint a 8-ba jutásért küzdött a legnagyobbat. A vívóidő lejártakor 8:5 volt az állás Wolf Eszter javára. Innen megállíthatatlan volt. Végül sikerült az előző évi 3. helyét az 1. helyre javítania.

Korosztályában a második helyen egy holland, a harmadikon egy román lány végzett.

Dr.Bubótól Bogyó és Babócáig

A Bessenyei Ferenc Művelődési Központban november 3-án és 5-én régi és mai rajzfilmeket is megtekinthetnek...
Újabb vereség ezúttal a szomszédtól

A sorsolás szeszélye folytán újra egy szegedi csapat, ezúttal Szeged KKSE ellen lépett pályára az...

Klebelsberg Kuno feleségéről az Emlékpontban
Klebelsberg Kuno feleségéről az Emlékpontban A huszadik század nagyformátumú kultuszminisztere, gróf Klebelsberg Kuno felesége, Botka Sarolta életútját és tevékenységét mutatták be. Képekkel.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2018.49.hét
Családi események Hódmezővásárhelyen 2018.49.hét "Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog..."

Elhunyt Szeli Ferenc

65 éves korában elhunyt Szeli Ferenc, aki az MSZP korábbi önkormányzati képviselője, a Kertváros korábbi egyéni képviselője, a helyi szervezet elnökségi tagja volt.

A végére elfogyott az erő és a koncentráció
A végére elfogyott az erő és a koncentráció Borítékolható volt, hogy nagyon nehéz meccs vár a vásárhelyi csapatra a Békéscsaba U21 gárdája ellen az NBII őszi zárófordulójában.

Tartósan a tabella élén a Kosársuli
Tartósan a tabella élén a Kosársuli Az NB I/B Zöld csoportjában a 11. fordulóján a jó formában lévő együttes a győzelemért lépett pályára a Mercedes Kosárlabda Akadémia csodás pályáján.