SportA dobogó legtetején

2017. október 29., vasárnap

A dobogó legtetején

Október 28-29-én a temesvári Nyugati Tudományegyetem Sportcsarnokában rendezték meg az U10, U12 és U14 korosztály számára a Európa Körversenyt, amely a sorozat következő állomása volt. Az esemény díszvendége a 2016-os Riói olimpiai bajnok, Ana Maria Cherenza volt.

A három korcsoportban és a vegyes amatőr kategóriában összesen 87 versenyző lépett a pástra.

A versenyen a hódmezővásárhelyi Csomorkány Vívó Sport Egyesület két tehetséges sportolóját indította Molnár Rékát és Wolf Esztert.

Wolf Eszter tavaly novemberben már indult ugyanezen a versenyen. (Cikkünk ITT!)

Akkor, a magyar U14-es válogatott színében a 3. helyen végzett. Az idén a klub színében versenyzett, mert a szövetség döntése alapján, őt egy későbbi versenyen szeretné versenyeztetni az U14-es magyar válogatott tagjaként. Tavasszal a lengyelországi Wroclawba utaznak.

A másik versenyzők a még egy évvel fiatalabb Molnár Réka volt, akinek ez volt az első Európai Körversenye. Molnár Réka egy gyengébb kezdés után fokozatosan javulva tudta hozni a formáját, sajnos a 8-ba jutásért vereséget szenvedett egy román vívótól. Végül a 14 lett.

Magyary Ágnes vezetőedző beszámolója szerint Wolf Eszter javítani szeretett volna előző évi 3. helyén, ezért nagy elszántsággal, tökéletes koncentrálással veretlenül került a 8-as döntőbe.

Elmondása szerint a 8-ba jutásért küzdött a legnagyobbat. A vívóidő lejártakor 8:5 volt az állás Wolf Eszter javára. Innen megállíthatatlan volt. Végül sikerült az előző évi 3. helyét az 1. helyre javítania.

Korosztályában a második helyen egy holland, a harmadikon egy román lány végzett.

Dr.Bubótól Bogyó és Babócáig

A Bessenyei Ferenc Művelődési Központban november 3-án és 5-én régi és mai rajzfilmeket is megtekinthetnek...
Újabb vereség ezúttal a szomszédtól

A sorsolás szeszélye folytán újra egy szegedi csapat, ezúttal Szeged KKSE ellen lépett pályára az...

Szóljon hozzá Ön is!

Egy nagy emberáldozatot követelő csata története
Egy nagy emberáldozatot követelő csata története Pintér István történelemtanár, amatőr történész mutatta be a tanulóknak az osztrák-magyar haderő által végrehajtott sikeres hadművelet történéseit. Képekkel!

Döntetlenre sikerült
Döntetlenre sikerült A HLKC előbb hazai pályán szenvedett nem várt, nagy-arányú vereséget, majd idegenben a mezőny egyik élcsapata ellen bravúros döntetlent ért el.

Részvétnyilvánítások

Pártok, civilszervezetek, közéleti személyiségek részvétnyilvánításai, megemlékezései Almási István Hódmezővásárhely polgármesterének halálára.

(Folyamatosan frissül!)

Kutyás nyugdíjasok tovább élnek
Kutyás nyugdíjasok tovább élnek A háziállatok csökkentik a magányt, ami egyébként nagyban hozzájárul a szívbetegségek kialakulásához és a demenciához.

Elhunyt Almási István
Elhunyt Almási István Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzata mély megrendüléssel tudatja, hogy Almási István polgármester életének 73. évében elhunyt.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2017.46.hét
Családi események Hódmezővásárhelyen 2017.46.hét "Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog..."