Sport100 pont feletti Kosársuli győzelem

2018. október 7., vasárnap

100 pont feletti Kosársuli győzelem

Felemás előjelekkel várhatta a Vásárhelyi Kosársuli az Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC elleni találkozót. Az NB I/B Zöld csoportját kettőből két győzelemmel kezdte Tóth Tamás csapata, ám fontos láncszemként kidőlve Béres Nándor megbetegedett – ennek ellenére bízhatott a kilátogató nézősereg abban, hogy esélyeshez méltóan, kiválóan mutatkozik be hazai közönség előtt a gárda.

Fotó: VH archív

Nem is kellett csalódnia senkinek az első percekben, ugyanis masszív összhangban kezdett a Kosársuli, pillanatok alatt megnyugtató előnyt harcolt ki, így 17-8-nál Kozma Tamás úgy döntött, időt kér. Jól tette, hisz Rátvay vezetésével összeszedte magát kissé a Győr, a negyed vége azonban ismét a vásárhelyieké volt: ötvenkét pontot szórtak a felek tíz perc alatt, 32-21-es összetételben a vendéglátók javára. Tegyük hozzá, Molnár Bence a harminckettőből tizenhatot (!) egymaga vállalt.

A második negyedben Gajic pillanatai következtek, középtávolijával már tizenöt pontos volt a hazai fór, ám nem hagyta magát a vendégcsapat. A rendkívül dinamikus oda-vissza játék végül odáig vezetett, hogy 54-47-tel vonultak pihenőre a felek.

Szokták mondani, hogy a történelem ismétli önmagát – álmainkban sem gondoltuk volna ugyanakkor, hogy a Kosársulinál mennyire igaz ez az állítás. Történt ugyanis, hogy a harmadik negyed képe gyakorlatilag teljesen ugyanolyan volt, mint az első két bajnokin. Kezdődött azzal, hogy az ellenfél Rátvay kosarainak hála felzárkózott, majd folytatódott úgy, hogy a 27. percben 65-59 állt az eredményjelzőn. Ekkor jött az extra-show: Bálint, Vas és Varga hárompontosa, valamint Pavlovic finom technikája és Molnár extrája egy 16-0-s (!) rohamot eredményezett!

Ekkor már-már úgy gondoltuk, 81-59-ről nincs visszaút a Győrnek, ám jött néhány nem várt vásárhelyi hiba és eladott labda, valamint Gáll és Rátvay remeklése (0-9-es percek, 85-75). Hogy azért mégis megmutassa a házigazda, hogy ki is az úr, a csereként beálló Rostás Imre és a karmester Molnár eldöntötte a mérkőzés kimenetelét - a győriek mesterét reklamálás miatt második technikai hibával büntette a játékvezető, ez pedig végképp megpecsételte sorsukat. A közönség legnagyobb örömére Bálint Erik az utolsó másodpercekben beszórta a Kosársuli 101. pontját – száz fölé jutva, nagyszerű diadallal zárult az első hazai találkozó az új szezonban!

NB I/B Zöld csoport, 3. forduló:

Vásárhelyi Kosársuli-Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 101-87 (32-21, 22-26, 27-12, 20-28)

Hódtói Sportcsarnok, 350 néző. vezette: Dr. Varga Zoltán, Reisz Péter, Borgula György

Kosársuli: MOLNÁR 41/12, PAVLOVIC 6, VARGA 17/9, Bálint 11/3, Vas 3/3. Csere: ROSTÁS 6, Börcsök, Perák 3, Gajic 10, Kelemen, Kovács 4. Vezetőedző: Tóth Tamás

Győr: RÁTVAY 31/9, Geiger 3/3, Csaba 9, Horváth 2, Domsitz 13. Csere: Földesi 6, GÁLL 23/12, Nagy, Papp. Vezetőedző: Kozma Tamás

Tóth Tamás: „Nehéz mérkőzés volt. Béres Nándor vírusos fertőzése miatt hiányzott a csapatból, a rotációból, így a védelmünk helyenként lyukas volt, sok kosarat kaptunk. Ennek ellenére maximálisan elégedett vagyok, hazai meccs lévén nagy nyomás volt rajtunk, bizonyítani akartunk, és mondhatjuk, hogy a két idegenbeli sikert követően itthon feltettük az i-re a pontot. Örülök, hogy a 3. negyedet megint meg tudtuk nyomni, végrehajtottuk, amit elterveztünk. Molnár Bence extrát játszott, de kiemelném a többieket is Varga Zalántól Rostás Imréig, aki remekül szállt be a végén. A sok eladott labdát és az apró hibákat igyekszünk kijavítani, és hazai környezetben még közönségszórakoztatóbb játékkal előrukkolni.”

Kozma Tamás: „Gratulálok az ellenfélnek.”

Az U20-as csapat Bálint, Kovács és Domján Ferenc vezényletével izgalmas mérkőzésen 81-77-re nyert, így továbbra is százszázalékos!

Folytatás október 12-én, pénteken a SMAFC otthonában, majd október 19-én, pénteken 18 óra 30 perckor a Concordia Motax KC Pápa látogat a Hódtói Sportcsarnokba.

Forrás: Nagy Benjámin - Kosársuli

Megnyílt az Őszi Tárlat

Ámmer Gergő szobrászművész kapta a Tornyai-plakettet; a kiállítás történetében első ízben odaítélt életműdíjat Fehér László festőművész vehette át. A díjazottak teljes névsora.
Több százezres étkészlet – átverés Vásárhelyen

A napokban történt esetnek az a különlegessége, hogy az ügynök nemcsak extra drágán kínált étkészleteket, de ki is fosztotta idős áldozatát. Képekkel.
Mestervizsga vásárhelyi résztvevővel

Budapesten rendezte meg a Magyar ITF Taekwon-do Szövetség a Központi Edzőteremben, az idei mestervizsgákat.

2024. 10. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

A Föld kis vásárhelyi bajnokai
A Föld kis vásárhelyi bajnokai Az EON által a 'Föld bajnokai' címmel hirdetett pályázat egyik győztese a Hódmezővásárhely Egyesített Óvoda Oldalkosár utcai Tagintézménye.

A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen
A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen A 3 napos döntőt Dél Alföld egyik legjelentősebb agrárképző intézménye, a Gregus Máté Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola rendezi.

Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával
Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával A személyes visszaemlékezések feltárására és megőrzésére indul kezdeményezés Hódmezővásárhelyen az oral-history, az elbeszélt történelem módszerével

A húsvéti nagyhét közepén járunk
A húsvéti nagyhét közepén járunk 400-ban ünnepi menetben vonultak a hívek pálmaágakat lengetve az Olajfák hegyéről Jeruzsálembe. Március 24-én, a Virágvasárnappal kezdődött a nagyhét.

Kampánystart
Kampánystart Bejelentette indulását a Helyi önkormányzati választásokon Kovács Pál. Programját 73 pontban foglalja össze.

Idén is remekeltek a Máté taekwondosok
Idén is remekeltek a Máté taekwondosok Mogyoród adott otthont a 2024-es Diákbajnokságnak, amelyen  27 egyesület 340 versenyzővel vett részt.

A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perces olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!