Sport100 pont feletti Kosársuli győzelem

2018. október 7., vasárnap

100 pont feletti Kosársuli győzelem

Felemás előjelekkel várhatta a Vásárhelyi Kosársuli az Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC elleni találkozót. Az NB I/B Zöld csoportját kettőből két győzelemmel kezdte Tóth Tamás csapata, ám fontos láncszemként kidőlve Béres Nándor megbetegedett – ennek ellenére bízhatott a kilátogató nézősereg abban, hogy esélyeshez méltóan, kiválóan mutatkozik be hazai közönség előtt a gárda.

Fotó: VH archív

Nem is kellett csalódnia senkinek az első percekben, ugyanis masszív összhangban kezdett a Kosársuli, pillanatok alatt megnyugtató előnyt harcolt ki, így 17-8-nál Kozma Tamás úgy döntött, időt kér. Jól tette, hisz Rátvay vezetésével összeszedte magát kissé a Győr, a negyed vége azonban ismét a vásárhelyieké volt: ötvenkét pontot szórtak a felek tíz perc alatt, 32-21-es összetételben a vendéglátók javára. Tegyük hozzá, Molnár Bence a harminckettőből tizenhatot (!) egymaga vállalt.

A második negyedben Gajic pillanatai következtek, középtávolijával már tizenöt pontos volt a hazai fór, ám nem hagyta magát a vendégcsapat. A rendkívül dinamikus oda-vissza játék végül odáig vezetett, hogy 54-47-tel vonultak pihenőre a felek.

Szokták mondani, hogy a történelem ismétli önmagát – álmainkban sem gondoltuk volna ugyanakkor, hogy a Kosársulinál mennyire igaz ez az állítás. Történt ugyanis, hogy a harmadik negyed képe gyakorlatilag teljesen ugyanolyan volt, mint az első két bajnokin. Kezdődött azzal, hogy az ellenfél Rátvay kosarainak hála felzárkózott, majd folytatódott úgy, hogy a 27. percben 65-59 állt az eredményjelzőn. Ekkor jött az extra-show: Bálint, Vas és Varga hárompontosa, valamint Pavlovic finom technikája és Molnár extrája egy 16-0-s (!) rohamot eredményezett!

Ekkor már-már úgy gondoltuk, 81-59-ről nincs visszaút a Győrnek, ám jött néhány nem várt vásárhelyi hiba és eladott labda, valamint Gáll és Rátvay remeklése (0-9-es percek, 85-75). Hogy azért mégis megmutassa a házigazda, hogy ki is az úr, a csereként beálló Rostás Imre és a karmester Molnár eldöntötte a mérkőzés kimenetelét - a győriek mesterét reklamálás miatt második technikai hibával büntette a játékvezető, ez pedig végképp megpecsételte sorsukat. A közönség legnagyobb örömére Bálint Erik az utolsó másodpercekben beszórta a Kosársuli 101. pontját – száz fölé jutva, nagyszerű diadallal zárult az első hazai találkozó az új szezonban!

NB I/B Zöld csoport, 3. forduló:

Vásárhelyi Kosársuli-Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 101-87 (32-21, 22-26, 27-12, 20-28)

Hódtói Sportcsarnok, 350 néző. vezette: Dr. Varga Zoltán, Reisz Péter, Borgula György

Kosársuli: MOLNÁR 41/12, PAVLOVIC 6, VARGA 17/9, Bálint 11/3, Vas 3/3. Csere: ROSTÁS 6, Börcsök, Perák 3, Gajic 10, Kelemen, Kovács 4. Vezetőedző: Tóth Tamás

Győr: RÁTVAY 31/9, Geiger 3/3, Csaba 9, Horváth 2, Domsitz 13. Csere: Földesi 6, GÁLL 23/12, Nagy, Papp. Vezetőedző: Kozma Tamás

Tóth Tamás: „Nehéz mérkőzés volt. Béres Nándor vírusos fertőzése miatt hiányzott a csapatból, a rotációból, így a védelmünk helyenként lyukas volt, sok kosarat kaptunk. Ennek ellenére maximálisan elégedett vagyok, hazai meccs lévén nagy nyomás volt rajtunk, bizonyítani akartunk, és mondhatjuk, hogy a két idegenbeli sikert követően itthon feltettük az i-re a pontot. Örülök, hogy a 3. negyedet megint meg tudtuk nyomni, végrehajtottuk, amit elterveztünk. Molnár Bence extrát játszott, de kiemelném a többieket is Varga Zalántól Rostás Imréig, aki remekül szállt be a végén. A sok eladott labdát és az apró hibákat igyekszünk kijavítani, és hazai környezetben még közönségszórakoztatóbb játékkal előrukkolni.”

Kozma Tamás: „Gratulálok az ellenfélnek.”

Az U20-as csapat Bálint, Kovács és Domján Ferenc vezényletével izgalmas mérkőzésen 81-77-re nyert, így továbbra is százszázalékos!

Folytatás október 12-én, pénteken a SMAFC otthonában, majd október 19-én, pénteken 18 óra 30 perckor a Concordia Motax KC Pápa látogat a Hódtói Sportcsarnokba.

Forrás: Nagy Benjámin - Kosársuli
VH

Megnyílt az Őszi Tárlat

Ámmer Gergő szobrászművész kapta a Tornyai-plakettet; a kiállítás történetében első ízben...
Több százezres étkészlet – átverés Vásárhelyen

Több százezres étkészlet – átverés...

A napokban történt esetnek az a különlegessége, hogy az ügynök nemcsak extra drágán...

Módosították a költségvetést
Módosították a költségvetést A büdzsé módosításra az állami támogatások és korábban született közgyűlési határozatok átvezetése és a pályázatok miatt van szükség,

Éremesővel zárta a szezont a HSÚVC
Éremesővel zárta a szezont a HSÚVC A hétvégén tartotta a Hód Úszó SE a JAKED-HÓD Cikluszáró Nemzetközi Úszóversenyt. A HSÚVC a szezonzáró versenyen megnyerte a HÓD Kupát. Eredményekkel.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2018.50.hét
Családi események Hódmezővásárhelyen 2018.50.hét "Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog..."

Ismét Platán Hét a Varga Tamás iskolában
Ismét Platán Hét a Varga Tamás iskolában A 2001 óta hagyománnyá vált egy olyan rendhagyó programsorozat az iskolában, ahol bemutatják tevékenységeik sokszínűségét.

Kint a hó - bent a játék záporozott hazai győzelemmel
Kint a hó - bent a játék záporozott hazai győzelemmel Az NB I/B Zöld csoportjának 12. fordulóján a bajnokság két legjobb formában lévő csapata csapott össze egymással.